EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-11-2018 20:28   Güncelleme : 26-11-2018 20:31

Bu Kreşte Yok Yok

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine Erdemli Belediyesi'nin açılışını gerçekleştirdiği kreş, yeni eğitim öğretim döneminde hizmete başladı. Özel bale, jimnastik sınıfı ve on uygulama sınıfından oluşan kreşte; İşaret Dili, İngilizce, Rusça, Arapça ve branş dersleri verilirken her gün ayrı bir etkinlikle çocukların gelişimine katkı sunulduğu bildirildi.

Bu Kreşte Yok Yok

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine hizmete açtıkları kreşin, uzman kadrosu ve eğitimleri ile ailelerin çocuklarını güven içerisinde emanet ettiği bir kurum olduğunu söyledi.

Tollu şunları söyledi; “Üç yabancı dil eğitimi, branş eğitimleri, spor ve bale eğitimleri, sosyal- kültürel faaliyetlerle çocukların her alanda gelişimine destek olan Şehit Musa Özalkan Kreşi, ilçe çocuklarının sağlıklı bir ortamda yetiştirilmesini sağlamaktadır. Spor dersleri ile haftanın belirli günleri çocuklara verilen jimnastik eğitimleri yanında, kukla oyunları, tiyatro gösterimleri gibi sosyal faaliyetlerde gerçekleştirilmektedir

“Bu vatanın şehit kanı ile kazanıldığını ve bu vasiyeti gerçekleştirebilmenin mutluluğunu taşıyoruz. Bu ortam içerisinde en önemli vazifemiz çocukları vatana ve millete hayırlı bir şekilde yetiştirmektir. Yeni nesiller bizlere emanettir onların sağlıklı birer birey olarak ülkeye kazandırılması için gereken her desteği vermeye hazırız” dedi.