EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-11-2018 18:27   Güncelleme : 26-11-2018 18:27

Gaye’den Muhteşem Öğretmenler Günü Kutlaması

Bölgenin en büyük eğitim kampüsü olan Gaye Okulları, öğretmenler gününde çalışan öğretmen ve eşlerine Wonasis Otelde eğlenceli bir program düzenledi.

Gaye’den Muhteşem Öğretmenler Günü Kutlaması

Gaye okullarında çalışan öğretmen ve eşleri, seçkin bir misafir topluluğunun katıldığı programın açılış konuşmasını Eğitim Koordinatörü Mehmet Coşar yaptı.

Türkiye’nin sayılı eğitim kampüsleri içerisinde yer alan Gaye Okullarının gerçek mimarlarının kadrosu yani öğretmenleri olduğunu belirten Coşar, ‘’Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun’’ dedi. Öğretmen kadrosunun  kaliteli bir eğitim için ön şart olduğunu ifade eden Coşar, ‘’Biz bu işin ciddiyetini iyi biliyoruz, onun için en iyi kadroyu kurduk. Kadromuzun kalitesi ortada” diye konuştu.

Gaye Okulları Kurucusu Nezir Arslan da konuşmasında bütün öğretmenlere  fedakâr  çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Arslan şöyle konuştu:

‘’Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması da, nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır. Türkiye’nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelesinde  en büyük güç kaynağımız, nitelikli, öz güveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir. İstikbalimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı sonuna kadar seferber etmeliyiz.

Kaliteli eğitim, öğretim; Bilimsel bir öğretim ile çevresi ve dünyayla uyumlu, milli ve evrensel değerlere sahip, sorumluluk bilinci yüksek, özgüvenli, geleceğe ve dünyaya yön verebilen nesiller yetiştirmektir.

 Çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra etmektesiniz.

Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir.

Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir.

Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur, olmayacaktır.

Bizler bu yolda her zaman sizlerin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. Erdemlimizin ve Ülkemizin sizlere her zaman ihtiyacı var. Bir kere daha öğretmenler gününüzü kutlar, saygılarımı sunarım.’’

Konuşmaların ardından Gaye pastası kesildi.