Erdemli’de 16 Hafız Mezun Oldu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Erdemli’de 16 Hafız Mezun Oldu

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Erdemli Müftülüğü tarafından ‘’Peygamberimiz ve Gençlik’’ konulu anma programı gerçekleştirildi. Proğramda Hafızlığı tamamlayarak mezun olan 9'u erkek 7'si kız 16 Hafıza törenle diplomaları ve çeşitli hediyeler verildi.

Erdemli’de 16 Hafız Mezun Oldu
Bu içerik 669 kez okundu.
Advert

Erdemli Belediyesi Kongre Merkezinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Avni Kula, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu, Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program çerçevesinde hafızlığını tamamlayan 9’u erkek 7’isi bayan hafızlara çeşitli hediyeler ve belgeleri verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İstanbul Piyale Paşa Camii İmamı İshak Danışın Kur’an ziyafeti ile devam eden programın açılış konuşmasını Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk yaptı.

‘’Peygamberimiz ve Gençlik’’ temalı etkinlikte konuşan İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, genç sahabeleri anlattı. Gençlikte yapılan ibadetlerin yaşlılıkta yapılan ibadetlerden daha hayırlı olduğunu dile getirdi.

Akıllarımızda sahabeye dair olgun ve yaşlı insanların olduğu, ama kendisine kırk yaşında Peygamberlik verilen Peygamber Efendimiz (sav)’in etrafındaki ilk Müslümanların büyük bir bölümü gençlerden oluşuyordu diyen Kondi, ‘’Peygamberimizin, gençlerden oluşan Müslüman sahabeler ile kurduğu iletişimde, en büyük çabasının inançlı ve ahlaklı bir gençlik oluşturabilmekti. Maalesef günümüz gençliği popüler kültürün ve hızlı değişimlerin etkisi altında birçok sorunla karşılaşıyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize rehberlik etmek, anne-babaların, bizlerin ve din görevlilerimizin sorumluluğundadır. Gençlere karşı Efendimiz (sav)’in tavrını örnek almamız gerekiyor’’ dedi.

Erdemli’deki her evden bir hafız yetişmeli diyen Kondi, 15 Temmuz Erkek Kur’an Kursu ve Limonlu Kız Kur’an Kurslarında hafızlıklarını tamamlayan öğrencileri örnek gösterdi.

Hafızlıklarını tamamlayan hafızlara hafızlık belgeleri ve çeşitli hediyeler Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi tarafından verildi.

Gecenin sonunda ilçe genelindeki okullarda düzenlenen Mevlidi Nebi Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

erdemli ajans mevlidi nebi peygamberimiz ve gençlik hafızlar erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
kartal escort