GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2018 19:36   Güncelleme : 23-11-2018 19:36

Başkan Kocamaz “Öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ‘Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz “Öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:  “Bilinçli ve eğitimli bir nesil, ülkenin en büyük hazinesidir. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde, eğitimin büyük bir rol oynadığına hiç şüphe yoktur.

Öğretmenlerimiz; eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen en önemli değerlerimiz, öğretmenlik ise bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir.

Öğretmenlerimiz; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, bir baba kadar güvenilir ve koruyandır.

Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir.

Her zaman büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz, millet olarak ulaştığımız seviyenin de mimarlarıdır.

Geçmişte bu kutsal görevi yapmış bir kimya öğretmeni olmam sebebiyle bu görevi icra etmiş olmanın verdiği hazzı her daim yüreğimde taşıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle karanlığa meşale olarak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan; zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde sabır ve emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.