GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2018 21:11   Güncelleme : 21-11-2018 21:27

Toroslar Her Mevsimi Başka Güzel

Son baharın gelmesiyle birlikte doğa tutkunları da soluğu dağlarda alıyor. Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri bu haftaki gezi rotalarını Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki Dumanlı Tepe yaylasındaki Semender Vadisi’ne çevirdi. Geleneksel yürüyüş rotası dışına çıkan Ayyıldız gezginleri bu sefer rotayı Dumanlı Tepedeki ‘’semender vadisi’’ yönlendirdi. Hiçbir gezi grubunun girmediği vadide yarısı dökülen kayın ağacı yaprakları ve yeşil tonlu akarsulu vadide macera ve adrenalin yüklü anlar yaşadılar.

Toroslar Her Mevsimi Başka Güzel

Yeşil ve kızılın yanında tüm renklerin buluştuğu ‘’Semender Vadisi’’ geziye katılanları kendisine hayran bırakırken, vadiyi ziyaret eden Ayyıldız gezi grubu da unutulmaz günler yaşadı.

Osmaniye Dağcılık Spor Kulübü (ODAK) üyelerinden Semet Eraslan’ın rehberliğinde gezilen ‘’Semender Vadisi’’ Dumanlı Tepe’ye rota çizecek yeni gruplara da öncülük etmiş olacak.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Ferhat Adalı, ülkenin son baharda gezilecek çok güzel yerlerinin bulunduğunu ancak önce Mersin başta olmak üzere Adana ve Osmaniye illerindeki doğa harikası yerleri görmek için rota hazırladıklarını belirtti.

Geçen yıl da Dumanlı Tepeyi son baharda ziyaret ederek saatlerce yeşil ve kızılın buluştuğu renkler arasında gezdiklerini bu yıl ise değişiklik olsun diye hiçbir gezi ve doğa grubunun gitmediği keşfetmediği ’Semender Vadisini’’  seçtik. İyi ki de burasını seçmişiz. Vadi de semenderleri aradık, onlara yer yurt olan vadide renklerin her türlüsünü içimize sindire sindire yürüdük. Unutulmaz bir adrenalin yüklü vadi gezisi yaşadık.  Semender Vadisini gezmeye o unutulmaz anları yaşamaya keşfetmeye çağırıyoruz’’ dedi.

Semender vadisindeki renklere hayran kaldığını dile getiren gezginlerden Gamze Gürütüm, ‘’Doğaseverler ile yürüyüşe ilk kez katıldım. Unutulmaz bir gün geçirdim. Biz hanımların yaptığı bir şey var, ben kitap okuyarak, dizi izleyerek dinleneceğim diyerek evden çıkamıyoruz. Ancak doğaya çıkınca bunun yanlış olduğu görüyoruz.  Çünkü ter temiz hava eşliğinde sporun da en güzelini yapıyorsunuz. Ben tüm hanımları bu güzellikleri görmek için renklerin içine doğa koşmaya davet ediyorum. Semender Vadisinde dökülen sonbahar havasını teneffüs ettim. Son baharda bu kadar güzel olan vadi ilkbahar da nasıl güzel düşünmek bile istemiyorum o günleri iple çekiyorum’’ dedi.