AKP
Giriş Tarihi : 15-11-2018 14:34   Güncelleme : 15-11-2018 15:36

Nebi Karagöz, “Erdemli’yi Marka Kent Yapmak İçin Adayım”

AK Parti Erdemli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan İşadamı Nebi Karagöz gazetecilere yaptığı açıklamada “Erdemli ’yi marka kent yapmak ve hükümetle birlikte hizmete doyurmak için aday adayı oldum” dedi.

Nebi Karagöz, “Erdemli’yi Marka Kent Yapmak İçin Adayım”

 

Nebi Karagöz Eşi ve Kızı ile birlikte AK Parti Erdemli İlçe Binasında İlçe Sekreteri Fatih Aktaş’a adaylık dosyasını teslim etti. Dos yayı Teslim alan Fatih Aktaş buruk bir sevinç yaşadığını belirterek, “İlçe yönetiminde birlikte çalıştığımız Nebi Karagöz’ün yönetim kurulundan ayrıldığı için üzüntülüyüm ama Aday Adayı olduğu içinde sevinçliyim. Nebi Karagöz’e çıktığı bu yolda başarılar dilerim” dedi.

Nebi Karagöz yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Doğup büyüdüğüm Erdemli’me en iyi hizmeti getirmek ve hak ettiği markalaşmış bir kent hüviyeti kazandırmak için bu göreve talip oldum. 

AK Parti’nin bir neferi olarak kurulduğundan bu yana hem üyesi hem de çeşitli kademelerinde görev yaptım. Bir memleket ve AK Parti sevdalısı olarak Erdemli’nin önünü açacak, güzelleştirecek projelerimizi hazırladık.

Artık Erdemli’mizin güçlü AK Parti’nin hizmetleriyle mamur olması ve seçimi kazanması gerekiyor. Bunun için söz veriyorum, ‘Burada önemli olan AK Parti’nin seçimi kazanması, biz aday olmazsak kim olursa onun yanında çalışacağız, Aday biz olursak herkesin bizimle birlikte çalışmasını istiyoruz’’ dedi.

Bizim davamız mevki, makam, unvan değil, bizim davamız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ana şiarı olan ‘Millete efendi olmak için değil hizmetkar olmaktır için varım’ diyen Karagöz, ‘’Erdemlimizin hizmete ihtiyacı var. Bunca tecrübe, bilgi ve birikimimizi, Erdemlimiz için harcamak, hayata geçireceğimiz projelerle halkımızın öncelikle iş ve aş sorununa bir çare olmak istiyoruz.

Derdimiz, Vatandaşımızın derdidir.  İşsizimizi, projelerimizle ve AK Parti İktidarının vermiş olduğu güçle, özel sektörün önünü açarak iş istihdamı sağlayacağız. Erdemli ’yi dünyanın en gözde ilçesi haline getireceğiz.

Ve hepsinden önemlisi, Erdemli’de yaşayan insanların, hiç bir şekilde ötekileştirmeden, “BİZ” olabilmesini sağlamak, sevginin, saygının, hoşgörünün hakim olduğu mutlu bir ilçe haline getirmektir’’ diye konuştu.

NEBİ KARAGÖZ KİMDİR?

1965 yılında Erdemli Merkez Mahallesinde doğdu. Şoför Ahmet ve Ayşe Karagöz’ün 4 evladının 3.südür. Kardeşlerinden Nevzat Karagöz, Karagöz Kuyumculuk, İlyas Karagöz Öğretmenlik yapmaktadır.

İlk, Orta ve Lise tahsilini Erdemli’de, üniversiteyi ise

Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini 1988 yılında başarı ile bitirerek Veteriner Hekim olarak mezun oldu.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1990-2005 yılları arasında Mersin , Erdemli ve Silifke arasındaki her belde, mahalle ve yaylalarda serbest Veteriner Hekim olarak hayvan sağlığıyla ilgilendi.

2005 - 2015 yılları arasında İş Makinacılığı ve Hafriyatçılık (Arazi imar ve islahı) ile aynı zaman içerisinde gençlere hitap eden Erdemli’nin ilk kapalı halı saha kurulumu ve işletmeciliği yaparak sportif faaliyetlere hizmet etmiştir.

Halen gayrimenkul ve tarımsal faaliyetlerine (Çiftçiliğe) devam etmektedir.

Değişik Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapan Karagöz, esnaf odası üyeliği, vakıf kurucu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde ve MÜSİAD Mersin şubesi üyeliğinde bulundu. Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu üyeliğine devam etmektedir ve aynı zamanda Erdemli Ziraat Odası Üyesidir.

Evli ve üç çocuk babası olan Nebi Karagöz’ün eşi Gülendam Karagöz’de AK Parti Mersin İl Kadın Kollarında görev almış olup ailecek AK davanın gönül erleridirler.

Nebi Karagöz AK Parti İlçe Kurucularından olup, 2018’e kadar Partinin çeşitli kademelerinde bulunup yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Nebi Karagöz Halen AK Parti Erdemli İlçe Yönetim Kurulu üyesidir.