AKP
Giriş Tarihi : 14-11-2018 13:59   Güncelleme : 14-11-2018 14:03

Ak Parti’nin sürpriz ismi Nezir Arslan: “Erdemli’de 140 BİN KİŞİNİN HASMI DEĞİL HISMI OLACAĞIZ”.

Aday adaylık başvurusunu pazartesi günü yapan ancak şehit cenazesinden dolayı herhangi bir açıklama yapmayan Nezir Arslan, Salı günü AK Parti Erdemli İlçe Binasında düzenlediği bir tanıtım toplantısı ile niçin aday olduğunu açıkladı. Kalabalık bir halk topluluğunun ve ilçe yönetiminin katıldığı tanıtım toplantısında Nezir Arslan, siyasete girmesinin en büyük sebebinin “BİR OLMA, BİRLİK OLMA” arzusu olduğunu kaydetti.

Ak Parti’nin sürpriz ismi Nezir Arslan: “Erdemli’de 140 BİN KİŞİNİN HASMI DEĞİL HISMI OLACAĞIZ”.

Yıllardır başta Erdemli olmak üzere  bu memleketin birçok noktasında ticaret yaptıklarını, birbirinden değerli 2 büyük markayı Erdemli’ye kazandırdıklarını  belirten Nezir Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü. ”Ticaret yaptığımız Erdemli’nin dışındaki bütün il ve ilçelere gittiğimizde hemen mukayase ediyorum ister istemez, bu mekanlar, bu şehirler bu kadar güzel yatırım alıyor, büyüyor, gelişiyor da  niçin bizim memleketimiz, Erdemli’miz  yıllardır iktidarın nimetlerinden istifade edemiyor, Ak belediyecilikle niçin tanışamıyor, niçin bir değiliz, beraber değiliz?’’ deyip  buna hep üzülüyordum. Bu derdimi bir parti büyüğümüz, dava abimizle dertleşir iken, bana;  ‘’O zaman bu birlikteliği sen sağla’’ dedi. Ve bu amaçla yola çıktık inşallah. Bunu başarır isek her şeyi başaracağız.

Dostlar!  BİR, OLMA, BİRLİK OLMA. Bütünleştirme adına, birlik olma adına yola çıkıyoruz. Kimseyle hesaplaşma yoluna gitmeyeceğiz. Yapılanları asla inkar etmeyeceğiz. Varsa bir usulsüzlük, hukuksuzluk bunu hukuk çözecek, Danıştay çözecek, Sayıştay çözecek. Biz gönülleri kazanacağız, yapılanları inkar etmeden, devletimizin bütün imkanlarını arkamıza alarak ,  dünyanın itibar ettiği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde,  yapılamayanları yapıp bir  dünya kenti olmak için gece gündüz çalışacağız. İş hayatımızdaki tecrübelerimizi işletmecilik mantığı ile biri iki etmenin ikiyi üç etmenin derdinde olacağız, tecrübelerimizi kullanacağız, şahsi kredilerimizi kullanacağız, ortak akıl ile hep birlikte yumağı büyüteceğiz. Erdemli’nin her karış toprağına elimiz değecek biçimde motive olacağız,  kişisel kaygılara kapılmadan, ilke edindiğimiz hizmet aşkına sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Ayakları yere basan projeler üreteceğiz. Bütün hayalerimizi hep birlikte el ele vererek gerçekleştireceğiz. Teşkilatımızla,  bürokrasimizle,  bütün milletvekillerimizle ve en önemlisi merkezi hükümetimizle uyum içinde olacağız.  Ortak akılla yöneteceğiz. Adalet ve hakkaniyet, ehliyet neyi gerektiriyorsa onu yapacağız, emanete asla ihanet etmeyeceğiz. Erdemli de kimsenin hasmı değil, herkesin hısmıyız,  dikiz aynasından geriye bakmayacağız, hep birlikte el ele  ileriye bakacağız, ufka bakan bir kadro kuracağız.’’ BİR OLACAĞIZ, BİR ARADA OLACAĞIZ.” Dedi.

Nezir Arslan açıklamanın ardından katılanlanla tek tek tokalaşarak ilgilendi ve tebrikleri kabul etti.