EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-11-2018 20:50   Güncelleme : 13-11-2018 20:52

Erdemli’de Okullar Pırıl Pırıl

Okulların boya- badana ihtiyaçlarını titizlikle karşılayan Erdemli Belediyesi, son olarak Türbe ilk ve ortaokulunu boyama çalışmalarını tamamladı. Hizmetleriyle eğitime her zaman öncelik verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Eğitim olmadan toplum adına hedeflenen hiçbir gelişme beklenildiği noktaya ulaşamaz, bu sebeple eğitim kurumlarına hizmette her zaman öncelik veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdemli’de Okullar Pırıl Pırıl

Erdemli Belediyesi, Türbe ilk ve orta okulu boya-badana ve tadilat işlerini tamamladı. İlçenin tamamında bulunan okullara hizmet götüren belediye ekipleri, yoğun bir çalışmanın ardından el değmemiş eğitim kurumu bırakmadı. Çalışmalarını sadece boya ve badana işleriyle sınırlandırmayan ekipler, eğitim kurumlarının yol ve park düzenlemelerini de gerçekleştirdi.

Belediye ekiplerinin, okul ayrımı yapmadan gelen talepler doğrultusunda bu hizmetleri gerçekleştirdiğini, Erdemli tarihinde okullara yönelik en çok hizmetin kendi dönemlerinde verildiğini, eğitimin her zaman desteklenmesi, geliştirilmesi için bu çalışmaları yerine getirdiklerini bildiren Başkan Tollu, yaptığı açıklamada;

 “Erdemlide eğitim-öğretimin rahat ve çağdaş bir ortamda sürdürülebilmesi adına belediye olarak üzerimize düşen tüm hizmetleri yaptık, bundan sonrası için de yapmaya devam edeceğiz. İhtiyaçları doğrultusunda  okullara hizmet götürdük, gelen taleplere göre okulların diğer eksikliklerini de tamamlamaya çalışıyoruz. Boya badana dışında tüm okul yollarını asfalt ve parke yollara kavuşturduk, aynı şekilde okul bahçelerini de parke taşlarla ördük, çocukların kışın çamurdan, yazın ise tozdan kurtulmaları, kısacası rahat bir ortamda eğitim görebilmeleri adına elimizden geleni fazlasıyla yaptık. Ayrıca her okul bahçesine, oyun grupları, spor alanları, dinlenme noktaları armağan ediyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrencilerimizi de unutmuyoruz, onlar için her sene ücretsiz sınav kitapları temin edip dağıtımını yapıyoruz. Küçük çocuklara okuma ve boyama kitapları hediye ediyoruz. Kısacası konu eğitim olunca elimizi taşın altına koymakta zerrece tereddüt etmiyoruz, bu hizmetlerin karşılığı vatana,  millete hayırlı insanlar yetiştirmek." şeklinde konuştu.