GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2018 00:30   Güncelleme : 13-11-2018 14:55

Şehit Annesi, "Ağlamayacağım, Düşmanı Sevindirmeyeceğim, Şehitsiz Vatan Olmaz, Yavrum Vatan İçin Şehit Oldu"

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyla düzenledikleri saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Doğan, Esenpınar Mahallesinde son yolculuğuna binlerce vatandaş tarafından uğurlandı. Şehit Annesinin sözleri vatandaşların duygulanmasına sebep oldu.

Şehit Annesi,

Şırnak'ta düzenlenen askeri törenden sonra Doğan'ın (21) naaşı, Erdemli ilçesi Esenpınar Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Naaş, burada helallik alınmasının ardından cenaze töreninin yapılacağı Esenpınar İlkokulu'nun bahçesine götürüldü.

Cenaze törenine, şehidin annesi Halime, babası Ayhan, kardeşleri Betül ve Rukiye Doğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Erdemli Kaymakamı Avni Kula,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, milletvekili Cumhur Taşkın, Hacı Özkan, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Olcay Kılavuz, CHP milletvekili Cengiz Gökcel, bazı milletvekilleri, 6. Mekanize Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, siyasi parti temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Şehidin yakınlarına başsağlığı dileyen Bakan Çavuşoğlu, baba Ayhan Doğan'ı teskin etmeye çalıştı.

Anne Halime Doğan, oğlunun tabutunun yanına gelerek, "Ağlamayacağım, düşmanı sevindirmeyeceğim. Şehitsiz vatan olmaz, yavrum vatan için şehit oldu. Bayrak dalgalansın göklerde, ben ağlamayacağım. Ona dua edeceğim. Kanını yerde koymasınlar. Vatan sağ olsun. Yavrum şehit olmak istiyordu zaten." diye konuştu.

İl Müftüsü Şaban Kondi, cenaze namazını kıldırmadan önce şehitlik hakkında bilgi vererek, "Şehidimizin annesinden ve babasından aldığımız bilgiye göre, şehidimiz bu mesleğe başladığı andan itibaren şehadeti arzuluyormuş. Geçen hafta buraya geldiğinde şehit olduğunda gömüleceği yeri bile anne ve babasına göstermiş. Böylesine şehadeti özleyen bir kardeşimiz kendisi." dedi.

Kondi ‘nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Doğan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, baba Ayhan Doğan ile askerlerin omzunda cenaze aracına kadar taşındı.

Şehidin cenazesi daha sonra mahalle mezarlığında toprağa verildi.