GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2018 22:23   Güncelleme : 10-11-2018 22:28

Erdemli’nin Asırlık Çınarına Doğum Günü Süprizi

Erdemli'nini ilk çiftçilerinden olan ve 92 yaşına giren Adil Canıtez’e kızı Zeliha Mavi, eniştesi Hasan Mavi ve torunları tarafından Sedir Patıseri’de 92’ikinci yaş günü kutlaması yapıldı.

Erdemli’nin Asırlık Çınarına Doğum Günü Süprizi

92 yaşına giren Adil Canıtez’e yaş günü pastasını kesmeden önce Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ile oda yönetim kurulu üyesi ve eniştesi Hasan Mavi tarafından Erdemli’nin en yaşlı çiftçisi olmasından dolayı teşekkür plaketi verildi.

92’inci yaş günü pastasını eşi Hayriye Canıtez ile birlikte kesen Adil Canıtez’e Kardeşleri Kadir Ali Canıtez ile Taliha Tan eşlik etti. AK Parti Erdemli Belediye Başkan Aday Adayı Serdal Kaya da Adil Canıtez’in elini öperek 92. Yaş gününde uzun ömürler dilediğinde bulundu.

8 çocuğu 32 torunu bulunan Adil Canıtez pastayı kesmeden önce ünlü halk ozanı Karacaoğlan’ın ‘’Arif ol’’ adlı şiirini okudu.

İyi ki doğdun ‘’dede’’ tezahüratı arasında yaş günü pastasını kesen Adil Canıtez dede, pastayı kestikten sonra eşine ‘’Gel biz gelin damatlar gibi yiyelim’’ diyerek kestiği pastayı eşine, eşi de kendisine alkışlar arasında yedirdi.

Adil Canıtez amcaya 92’inci yaş günü için hazırlanan özel gün torunları tarafından ölümsüzleştirildi. Kardeşleri, enişteleri ve torunları Adil Canıtez amcaya 92’inci yaş günü hediyeleri takdim edildi, anı fotoğrafları çektirildi.