GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2018 21:54   Güncelleme : 10-11-2018 21:54

Başkan Tollu Köylü Pazarında Tezgaha Geçti, Bazlama Bişirdi

Perşembe günleri kurulan köylü pazarını ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanırken tezgaha geçti satış yaptı ve bazlama bişirerek dağıttı.

Başkan Tollu Köylü Pazarında Tezgaha Geçti, Bazlama Bişirdi

Ziyarette yaptığı açıklamada, pazaryerlerinin sorunsuz bir şekilde hizmet verdiğini dile getiren Tollu, her zaman üreticinin yanında olduklarının altını çizerek, köylü esnafının ekonomisine destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.

2014 seçimleri öncesinde her beldeye kapalı pazaryeri sözü verdiklerini hatırlatan Başkan Tollu, bu sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirterek, "Son derece şık bir yapıya sahip olan pazaryerimizde sizlerde tezgâhlarınızı kurarak daha modern hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyorsunuz. Sizlerin ürettiklerini daha sağlıklı bir ortamda satabilmeniz için burasını yaptık. Bu mekân üreticilerimiz için büyük önem taşıyor. Artık vatandaşlarımız, güneşten, yağıştan etkilenmeden rahat bir şekilde satış yapabiliyorlar. Köylümüz bizim her şeyimiz, göz bebeğimiz. Bundan sonraki süreçte de fırsatını buldukça pazar yerlerimizi dolaşarak sizlerle sohbet edeceğim hal hatır ve isteklerini dinlemeye çalışmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Perşembe pazarındaki esnafları tek tek dolaşarak hayırlı işler dileyen Başkan Tollu, esnafın ve vatandaşların sıkıntılarını da dinledi. Sıkıntılarını anlatan vatandaşların ve esnafların isteklerini ilgili başkan yardımcılarına not ettiren Tollu, aciliyet gerektiren işlerin yapılması konusunda birim amirlerine gerekli talimatları da telefonla verdi.

HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYORSUNUZ

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Tollu,

Erdemli Belediyesi olarak “hizmet” kavramı ile eşdeğerde anılıyor olmalarının kendileri için bir gurur kaynağı olduğunun altını çizerek, “bu anlamda elimizin değdiği yere hizmet götürmek bizlerin en birincil görevi. Çünkü burada yaşayan vatandaşlarımız hizmetin en iyisini hak ediyor. Bundan sonra da hizmetlerin devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim” diyerek hizmet atağının süreceğini müjdeledi.

PAZARCI ESNAFLARINDAN BAŞKAN TOLLU'YA TEŞEKKÜR

Ziyarette Başkan Tollu’nun son derece önemli hizmetlere imza attığını dile getiren pazarcı esnafları ise Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, “tozdan, çamurdan, sokak aralarından kurtulduk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sizlerin hizmetlerinden memnunuz, bu hizmetlerin devamını diliyoruz” dediler.