Madalya’lar Erdemli’nin
Reklamı Geç
Advert
















Advert



Advert


Madalya’lar Erdemli’nin

Kayseri’de yapılan Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupası Turnuvasına katılan Erdemli Akdeniz Atıcılık Spor Kulübü sporcuları minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde 6 birincilik, 4 ikincilik 4 tanede üçüncülük elde ederek turnuvanın en fazla madalya alan takımı oldu.

Madalya’lar Erdemli’nin
Bu içerik 159 kez okundu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin il Temsilcisi ve Akdeniz Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Ahmet Kılınç, 15 kişi ile katıldıkları Cumhuriyet Kupası müsabakasında 14 madalya almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başarılı sporcuları Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Vedat Akyar, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk, ilçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, ilçe Spor Müdürü Adem Kılıç ve Ahmet Kılınç başarılarından dolayı sporcuları ve antrenörlerini tekbir etti.

Aynı sporcularla daha önce de Milli Takım seçmeleri için gittikleri Samsun ilinden de tabanca dalında ikincilik tüfek dalında ise üçüncülük elde ettiklerini ifade eden Kılınç, okullar arası müsabakalarda ise gençler Türkiye birinciliği aldıklarını anımsattı.

Sporcularını 2013 yılında Mersin’de yapılan Akdeniz Oyunları kapsamında Erdemli ilçesinde yaptırılan Avrupa ve Orta Doğunun en büyüğü Atış Poligon ’ununda yetiştirdiklerini belirten Kılınç, amaçlarının hedeflerinin 2021 yılında İstanbul’da yapılacak İslam Ülkeleri oyunlarında madalyalar kazanmak olduğunu kaydetti.

Erdemlili sporcuları İslam oyunlarının ardından 2022 yılında Senegal de gerçekleştirilecek olan gençlik olimpiyatlarına hazırladıklarını vurgulayan Kılınç, 2024 yılında İngiltere’de yapılacak Olimpiyatlarda kota elde etmek amaçladıklarını dile getirdi.

Kılınç, Kayseri ilinde gerçekleştirilen 10 metre Havalı Silahlar Cumhuriyet Kupasında alınan dereceleri şöyle sıraladı:

MİNİKLERDE

Tüfek dalında: Elife Çınar birincilik. Tabanca dalında: Hayru Nisa Kılıç üçüncülük

YILDIZ ERKEKLER

Tabanca dalında: Hüseyin Emre Küçük Yonca: İkincilik. Sefa Çiger ise üçüncülük elde etti.

YILDIZ BAYANLAR:

Tüfek dalında: Şule Nur tekeli birincilik elde etti.

GENÇ BAYANLAR:

Tüfek dalında: Melike Cırık Birinci, Elife İnce ise ikincilik elde etti.

GENÇ ERKEKLER

Tabanca dalında: Yunus Emre Kılınç ikinci, Doğukan Kılınç ise üçüncülük elde etti.

Tüfek dalında: Enes Buğra Yayla birincilik, Ahmet Cırık ikincilik, Nihat Sermet ise üçüncülük elde etti.

GENÇ KIZLAR:

Tabanca dalında: Marziye Ciger birincilik elde etti.

BÜYÜK ERKEKLER:

Tabanca dalında: Refik Sermet birincilik elde etti.

erdemli ajans erdemli atıcılık klübü atıcılık erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Serdal Kaya “Kadınlarımız Toplumumuzun Temel Taşıdır”
Serdal Kaya “Kadınlarımız Toplumumuzun Temel Taşıdır”
Bu Çocuklar Adam Olur
Bu Çocuklar Adam Olur
Başkan Dölek Güven Tazeledi
Başkan Dölek Güven Tazeledi
Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru
Çocuklar İçin Trafik Eğitim Parkuru