GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2018 17:35   Güncelleme : 06-11-2018 17:35

Erdemli’de Fidanlar Fidanlarla Büyüyor

Erdemli’deki Fidan Şenliğinde 200 öğrenci 2 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Erdemli’de Fidanlar Fidanlarla Büyüyor

Erdemli'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı “Fidanlar Fidanlarla Buluşuyor” projesi kapsamında 2 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Karahıdırlı Mahallesi Gönükara mevkiinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk, İlçe Tarım Müdürü Mesut Yıldız, İşkur Müdürü Mustafa Doğan, Tema İlçe Temsilcisi Murat Başer, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan İlçe Kaymakamı Avni Kula; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında ilçemizde de fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Eş zamanlı olarak daha yeşil bir ülke için 10 milyon öğrenci ile 10 milyon fidan dikiyoruz.

Tarım Bakanlığı ile Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen proje kapsamında yeşil dokunun geliştirilmesinde katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye karşı duyarlılığını arttırmak için Türkiye genelinde fidan dikme etkinliği başlatılmıştır.

Bu sayede hem ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesinde katkıda bulunulacak hem de faaliyete katılan öğrencilerimizin orman sevgisinin gelişmesi sağlanacak. Ben etkinliği düzenleyen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Erdemli Orman İşletme müdürü İsmail Çelik ise, “Erdemli’de etkinlik çerçevesinde 3 gün boyunca değişik bölgelere fidan dikimi gerçekleşecek. Bugün burada 200 öğrencinin katılımı ile Kızıl çam ve Selvi’den oluşan 2 bin fidanın dikimini gerçekleştiriyoruz” dedi.