Erdemli’de Yumruklar Konuştu
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli’de Yumruklar Konuştu

Erdemli Kapalı Spor Salonunda yapılan Büyük Erkekler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası Sona erdi

Erdemli’de Yumruklar Konuştu
Bu içerik 424 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Türkiye Boks Federasyonunca düzenlenen Büyük Erkekler ferdi Türkiye Boks Şampiyonası 2. Grup müsabakaları yapılan final maçları ile sona erdi.

Erdemli ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 24 ilden 95 sporcu katılırken 85 karşılaşma gerçekleştirildi. 40 sporcunun Balıkesir ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Dereceye giren sporcuların madalyalarını Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Boks Federasyonu Genel Sekreteri Halit Keleş, Türkiye Boks Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Üyesi Muhittin Gönenli,  tarafından verildi.

Büyük erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasını yakından izleyerek gerekli notlarını alan Türkiye Boks Milli Takımı Baş antrenörü Reymundo Zamora Nunez şampiyona sonrası gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de iyi kaliteli boksörlerin bulunduğuna dikkat çeken Nunez, ‘’Burada maçları izledim, gerçek seçmemizi Balıkesir ilinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında göreceğiz ve ben de seçmeler yapacağım. Yeni uygulamaya geçilen üçlü turnuva gerçek sporcuların da ortaya çıkmasını sağlayacak. Yeni sistem boksa gönül vermiş ve arkada kalan mücevherleri de ortaya çıkartmış olacak. Balıkesir’e katılacak olanları burada gördük bir de orada izleyip milli takım kampına katılmak üzere 40 kişilik sporcuları seçeceğim. Gelecek yıl Avrupa ve dünya şampiyonası gibi çok müsabakalara katılacağız. Buradaki maçlarda sporcuların teknik, taktik ve yaptıkları hatalarını gördük’’ dedi.

 

erdemli ajans türkiye boks şampiyonası erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi