SPOR
Giriş Tarihi : 31-10-2018 19:36   Güncelleme : 31-10-2018 19:53

Türkiye Boks Şampiyonası Erdemli’de Başladı

Türkiye Boks Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan büyük erkekler ferdi boks şampiyonasının ikinci ayağı Mersin’in Erdemli ilçesinde düzenlenen törenle başladı. Şampiyonayı Boks Milli takımı ile anlaşmalı Kübalı hoca Reimundo Zamara Nunez de izledi.

Türkiye Boks Şampiyonası Erdemli’de Başladı

Törende konuşan federasyon yönetim kurulu üyesi ve başhakem Muhittin Gönengil, 31 Ekim 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonaya 24 ilden toplam 95 sporcunun katıldığını 2’isi bayan 12 hakemin görev aldığını belirtti.

3 Kasım Cumartesi sona erecek olan şampiyonada ilk 4’e giren sporcuların Kasım ayı içinde Balıkesir ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacağını ve burada dereceye girenlerin de Milli takıma seçileceğini kaydetti.

  -‘’Kübalı hoca sporcuları takipte’’-

Türkiye Boks Federasyonu tarafından 3 grupta gerçekleştirilen Türkiye ferdi boks şampiyonasını yakın takibe alan sözleşmeli milli takım hocası Reimundo Zamara Nunez yaptığı açıklamada, Türkiye’de iyi boksörlerin bulunduğunu bunları gün yüzüne çıkartmak için maçları yakın takibe aldığını söyledi.

Ocak ayından itibaren milli takım kadrosunu yapacaklarını belirten Nunez, bu nedenle boks maçlarının yapıldığı her noktaya gideceklerini söyledi.

Bu yıl Türkiye Şampiyonasını üç grup halinde yaptıklarını dile getiren Nunez, bunlardan ikincisinin ise Erdemli ilçesinde gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:

‘’Gruplarda yapılan tüm maçları izleyip fikir edineceğim ve Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak olan 2024 Paris Olimpiyatları öncesi milli takıma çağrılabilecek sporcuları belirleyeceğim. Hem dünyada, hem Avrupa’da ve hem de Türkiye’de son yıllarda iyi boksörler ortaya çıktı. Biz daha iyilerini gün yüzüne çıkartmak için çalışacağız. Her maçı titizlikle izleyip 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanmak üzere karar verip iyi bir milli takım kadrosu oluşturacağız. Olimpiyatlar öncesi federasyon bize çok büyük destek sağlıyor federasyon yönetimine teşekkür ediyorum.’’