Erdemli’de Bir İlk!
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli’de Bir İlk!

Erdemli’de bir birinden farklı spor dallarına bir yenisi daha eklendi. Erdemli’de ilk kez Okçuluk kursu Erdemli Belediyesi tarafından faaliyete başladı. Erdemli Belediyesi spor okulları bünyesinde açtığı okçuluk kursuna yaklaşık 50 sporcu katılırken, bu sayının her geçen gün arttığı ifade edildi. Verilen eğitimlerde temel okçuluğa yönelik dersler alan kursiyerler Nisan ayında Okullar arası Okçuluk il birinciliğine katılacaklar.

Erdemli’de Bir İlk!
Bu içerik 861 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi Okçuluk Kursu açıldı. Erdemli’de ilk kez açılan bu kurs ile geleneksel Türk okçuluğuna da ilk adım atılmış oldu. Okçuluğun Erdemli’de büyük ilgi göreceğine inandığını kaydeden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Türkiye Okçuluk Federasyonu Mersin İl Temsilcisi aynı zamanda Okçuluk Antrenörü Alper Coşar, Meryem Toptaş ve Melike Öz eşliğinde 42 sporcuyla Okçuluk Kursunun haftanın 3 günü (Salı, Çarşamba, Perşembe) Erdemli Belediyesi Okçuluk Sahasında sürdüğü bilgisini verdi. Başkan Tollu, ‘’Ata sporu olan Okçuluğu yeni nesillere sevdirmek öğretmek ve Erdemli’yi daha çok tanıtarak, bu branşa yeni sporcular kazandırmak istiyoruz’’ açıklamasında bulundu.

BAŞKAN TOLLU: OKÇULUĞA YENİ SPORCULAR KAZANDIRIYORUZ

Erdemlilileri geleneksel sporlarla tanıştırmaya ve spor olanaklarını çoğaltmaya devam ettiklerini belirten Başkan Tollu, yeni sporcular kazandırma hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini de vurgulayarak, ‘’Amacımız Ata sporu okçuluğu Erdemli’de daha iyi tanıtıp, yeni sporcular kazandırmak. Bu sporu Erdemli’de yaşatmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Herkesten destek bekliyoruz’’ dedi.

ALPER COŞAR: BÖLGEMİZDE BİR MARKA OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve haftanın üç günü antrenmanların sürdüğü bilgisini veren Okçuluk Antrenörlerinden Alper Coşar ise yaptığı açıklamada, ‘’Erdemli’de bir ilki gerçekleştirdik. Erdemli Belediyesinin sunduğu bu imkânı değerlendiren çocuklarımızdan başarı bekliyoruz. Yetenekli sporcuları bulmak istiyoruz. Haftanın üç günü antrenmanlarımız Erdemli Belediyesi Okçuluk Sahasında sürüyor. Bölgemizde bir marka olmak için çalışacağız. Bu kapsamda Nisan ayında yapılacak olan Okullar arası Okçuluk İl Birinciliğine katılacak olan sporcularımız kısa mesafe teknik ve kondisyon antrenmanlarında eğitimlerini devam ettiriyor. Erdemli halkından şunu bekliyoruz: Çocuklarını okçuluk sporuna başlatsınlar. Biz de elimizden geldiğince çocuklarını geliştirmeye çalışacağız’’ dedi.

erdemli ajans erdemli belediyesi erdemli belediyespor mükerrem tollu okçuluk erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi