GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2018 18:13   Güncelleme : 30-10-2018 18:44

Hizmetler Erdemli'nin Heryerinde

Erdemli tarihinin ençok hizmet üreten Başkanı ünvanını alan Mükerrem Tollu, "Belediye olarak Erdemli'nin her yerinde çalışmaların devam ettiğini, hizmet kervanının devam edeceğini" söyledi

Hizmetler Erdemli'nin Heryerinde

İşte aynı anda devam eden belediye hizmetlerinin birkaçı

KIZKALESİ

Kızkalesi’nde ulaşım konusunda sıkıntıları tamamen ortadan kaldırmak için kolları sıvayan Erdemli Belediyesi ekipleri, bu bölgede asfaltlama öncesi hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Eş zamanlı devam eden çalışmalar kapsamında kent merkezinin yanı sıra tüm mahalleler hizmetten nasibini alırken kilometrelerce asfalt hizmeti Kızkalesi’nde vatandaşların ayağına serilecek.

Erdemli’nin her mahallesinin kendileri için çok değerli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, her mahallede eşit hizmet vurgusu yaparak, belediyenin Kızkalesi Mahallesi’nde de arı gibi çalışarak hizmet ettiğini dile getirdi. En önemlisi köy-belde ve kent merkezi ayrımı yapmadan çalıştıklarını kaydeden Başkan Tollu, Erdemli’nin her mahallesinde belediye ekiplerinin vatandaşın rahatı için çalışmalar sergilediğini söyleyerek, ‘’eksiklerini tespit ettiğimiz Kızkalesi’nde asfalt alt yapı temel hazırlıklarımız sürüyor. En kısa zamanda çalışmalarımızı tamamlayarak bu bölgede de asfaltı vatandaşlarımızın ayağına sereceğiz. Vatandaşlarımız rahat olsun. Bize bu konuda destek veren başta tüm vatandaşlarımız olmak üzere, bizleri yalnız bırakmayan meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, bu çalışmaların yerine getirilmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. 

KIZKALESİ TARİHİNDE BİR İLKİ YAŞIYOR!

Erdemli Belediyesi’nin mahallelerine yaptıkları asfaltlama-yol çalışmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, belediyenin Kızkalesi’ni nakış nakış işlediğine işaret ederek, ‘‘Başkan Tollu’dan Allah razı olsun. Beldemize mükemmel bir hizmet yapıyor’’ dediler.  Başkan Tollu ile Kızkalesi’nin tarihinde görmediği hizmetleri aldığını anlatan vatandaşlar, ‘’şimdiye kadarki yerel yönetimler içerisinde en çalışkanı olan Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya mahallemize olan hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz’’ diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.

AYAŞ

Hizmet Kervanı Ayaş’ta

Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Erdemli Belediyesi’nin yoğun mesaisi Ayaş Mahallesinde de sürüyor. Ayaş Mahallesinde yarım asırdır devam eden sorunlara çözüm getirmek için geniş kapsamlı bir çalışma yürüten Erdemli Belediyesi verdiği sözlerin çok daha fazlasını yerine getirmek için bu bölgede asfalt öncesi alt yapı temel çalışmalarına başladı.

2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen 49 köy ve 10 beldede tüm eksikleri gidermeye devam ettiklerinin altını çizdi. Yol asfalt çalışmalarını göreve geldiği günden bu yana aralıksız sürdüren ve 9 yılda 1.100 km. asfalt yol hizmetine imza atan Erdemli Belediyesi yorulmayan ekibi ve 7/24 mesaide olan çalışkan kadrosu ile şimdide Ayaş Mahallesinin çehresini değiştirmek için kolları sıvadı.

AYAŞ MAHALLESİDE HİZMETLERDEN NASİBİNİ ALIYOR

Havaların ısınması ile asfalt çalışmaları için kolları sıvayan Erdemli Belediyesi ekipleri, Ayaş Mahallesinde asfaltlama öncesi hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Eş zamanlı devam eden çalışmalar kapsamında kent merkezinin yanı sıra tüm mahalleler hizmetten nasibini alırken kilometrelerce asfalt hizmeti Ayaşlı vatandaşların ayağına serilecek.

71 MAHALLEDE HİZMET MARATONU SÜRÜYOR

Büyükşehir yasası sonrası 71 mahalleye hizmet götürmeye başladıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu belediye çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, hizmet verdikleri yerleşim birimlerinin her sokağını adım adım arşınlayarak, ‘Asfaltsız mahalle kalmayacak’ sözünü yerine getirmek içinde canla başla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Havaların ısınmasıyla asfalt hizmetlerine hız verdiklerini dile getiren Başkan Tollu, “Büyükşehir yasası sonrası 71 mahalleye hizmet vermeye başladık. Erdemli Belediyesi olarak asfaltlama hizmeti konusunda 4 yıldır canla başla çalışıyoruz. 1.100 km. asfalt yol hizmeti gerçekleştirdik. 110.000 metre yeni yol açtık. 156.000 metre parke-yol yaptık. Söz verdiğimiz üzere Erdemli sınırları içerisinde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bundan zerre kadar şüphesi olmasın. İhtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

VATANDAŞLAR HİZMETTEN MEMNUN

Her türlü hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden dolayı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler ve başarılarının devamını dilediler.

ÇEŞMELİ

Hizmetler Çeşmeli’de Devam Ediyor

Çeşmeli genelinde hizmetlerine ara vermeden devam eden ve eksiklerini hızla tamamlayan Erdemli Belediyesi, bu bölgede gerçekleştirdiği hizmetlerle göz doldurmaya ve takdir toplamaya devam ediyor.

Uzun yıllar asfalt-yol konusunda sıkıntılar çeken mahalleler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte son dört buçuk yılda büyük bir yol kat etti. Büyükşehir yasası sonrası hizmet alanına eklenen beldelerde de yol hizmetleri hız kesmezken,  71 mahallenin her talebine karşılık veren Erdemli Belediyesi, hizmetleriyle Çeşmeli’ye de imzasını atıyor. Asfalt hizmetlerine ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Bütün eksiklikler tespit edilmiş durumda ve çok yakında hepsini çözüme kavuşturacağız. Söz verdiğimiz üzere Erdemli sınırları içerisinde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bunda zerre kadar şüphesi olmasın. İhtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘’BAŞKAN TOLLU GÜVENİMİZİ BOŞA ÇIKARMADI’’

Erdemli Belediyesi’nin ve beldelerinin bu güne kadar böyle bir hizmet görmediğini dile getiren Çeşmeliler, “Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ne söz verdiyse fazlasıyla yerine getiriyor. Belediyecilik tecrübesine güvendiğimiz başkanımız bizim güvenimizi boşa çıkarmadı. Kent merkezinde ve tüm mahallelerde yaptığı hizmetler ortada. Çeşmeli’de gerçekleşen hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Beldelere yapılan yatırımlar tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde. Hizmet Mükerrem Başkan’dan, destek ve oy da bizden. Yapılan yollarımız da mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştular.

HİZMETLER ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; yol açma, genişletme, parke ve sıcak asfalt çalışmalarının kent ve kırsal alanlarda eş zamanlı devam ettiği öğrenildi.

KARAAHMETLİ 

Erdemli’nin her noktasında hizmet yağmuru var

Karaahmetli’de yarım asırdır devam eden sorunlara çözüm getirmek için geniş kapsamlı bir çalışma yürüten Erdemli Belediyesi verdiği sözlerin çok daha fazlasını yerine getirmek için asfalt öncesi alt yapı temel çalışmalarına başladı.

2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen Karaahmetli Mahallesi'nin yarım asırdır kanayan yarası ihmal edilmiş bir hizmet olan asfaltlama, yol yapım ve bakımı Erdemli Belediyesi ile ezber bozuyor. Yol asfalt çalışmalarını göreve geldiği günden bu yana aralıksız sürdüren ve rekor düzeyde asfalt yol hizmetine imza atan Erdemli Belediyesi yorulmayan ekibi ve 7/24 mesaide olan çalışkan kadrosu ile şimdide Karaahmetli'nin çehresini değiştirmek için kolları sıvadı.

ÇALIŞMALAR ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Sosyal kültürel ve her alanda süren projelerinin yanı sıra Erdemli’nin her mahallesinde asfalt-yol parke çalışmaları ve yeni yol açma çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bundan sonraki süreçte bu çalışmaların artarak ve hızlanarak devam edeceğini vurguladı. Asfaltsız yer bırakmayacaklarını verdikleri sözlerin arkasında olduklarını ve bu kapsamda ara vermeden çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Tollu, çağdaş şehircilik anlayışının en temel hizmetinin yol hizmeti olduğunu söyledi.

BAŞKAN TOLLU’YA GÜVENDİK, KARAAHMETLİ HİZMETE DOYACAK

Karaahmetli'de ikamet eden İbrahim Yüksek adlı vatandaş, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sayesinde yol-ulaşım sıkıntısından kurtulacaklarını dile getirerek, belediye çalışmaları ile ilgili görüşlerini paylaştı. Karaahmetli'nin yıllardır sorunlarının başında da yol ve ulaşım sorunlarının geldiğini anlatan Yüksek, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu ve Belediye Meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yıllardır bu hizmetleri bekliyorduk. Yollarımız yapılmıyordu. İnşallah çalışmalar tamamlanınca bu sıkıntıdan da kurtulmuş olacağız" diye konuştu.

BAŞKAN TOLLU’NUN YÜKÜ AĞIR, ANCAK HİZMETTEN MAHRUM KALMIYORUZ!

Daha önce bu tür hizmetlerden mahrum kaldıklarını ve Başkan Tollu sayesinde bu sorunlarından kurtulacaklarını söyleyen Ahmet Gevikler adlı vatandaş ise köylerinde kurulduğu günden bu yana almadıkları hizmetleri almaya başladıklarını dile getirdi ve belediye çalışmalarından memnun olduklarını ifade ederek Başkan Tollu'ya teşekkür etti.

ÇERÇİLİ

Çerçili her alanda ilkleri yaşıyor

Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Erdemli Belediyesi’nin yoğun mesaisi Çerçili Mahallesi’nde de sürüyor. Bu bölgede yarım asırdır devam eden sorunlara çözüm getirmek için geniş kapsamlı bir çalışma yürüten ve asfalt, parke hizmeti ile ilkleri yaşatan Erdemli Belediyesi verdiği sözlerin çok daha fazlasını yerine getirmek için bu bölgede asfalt öncesi alt yapı temel çalışmalarına başladı.

2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen Çerçili Mahallesi’nin yarım asırdır kanayan yarası ihmal edilmiş bir hizmet olan asfaltlama, yol yapım ve bakımı Erdemli Belediyesi ile ezber bozuyor. Yol asfalt çalışmalarını göreve geldiği günden bu yana aralıksız sürdüren ve 9 yılda rekor düzeyde asfalt yol hizmetine imza atan Erdemli Belediyesi yorulmayan ekibi ve 7/24 mesaide olan çalışkan kadrosu ile şimdide Çerçili Mahallesi’nin çehresini değiştirmek için kolları sıvadı. Erdemli’nin birçok yerinde eş zamanlı olarak sıcak asfalta hazırlık çalışmaları yapıldığını da bildiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Çerçili Süpürgelik mevkisinde çalışmaların sürdüğü bilgisini paylaşarak, “Erdemli’nin her tarafına yetişmeye çalışıyoruz, hizmet alanımız çok büyük ama biz büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

BAŞKAN TOLLU’YA GÜVENDİLER, ÇERÇİLİ HİZMETE DOYDU

Çerçili Mahalle Muhtarı Osman Ersin, belediye çalışmaları ile ilgili görüşlerini paylaştı. Çerçili’nin son 4 yıldır tarihinde görmediği hizmetleri Başkan Tollu sayesinde aldığına dikkat çeken Muhtar Ersin, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti. En ciddi sıkıntılarının başında içme suyu, yol ve ulaşım sorunlarının geldiğini anlatan Muhtar Ersin, ‘’Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’ya ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Mahallemizin yıllardır kanayan yarası acil ihtiyacı olan asfalt çalışmaları ve mahalle aralarına dahi parke hizmeti yaptı. Köyümüze bir futbol sahası kazandırdı. Bir istek ve talebimiz olduğunda başkanımızla temasa geçtik. Talep ettiğimiz işin mahiyetine göre hızlı şekilde isteklerimiz yerine getirildi. Allah razı olsun’’ diyerek hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİ, İÇME SUYUNA KAVUŞACAĞIZ

Çerçili’nin içme suyu problemi olduğuna da dikkat çeken Muhtar Ersin, bu konuya da Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun el attığını söyledi. En kısa zamanda bu sorunlarının da çözüme kavuşacağını belirterek, köylerinin içme suyuna probleminin ortadan kalkacağını söyledi.