SPOR
Giriş Tarihi : 25-10-2018 00:09   Güncelleme : 25-10-2018 00:09

Erdemlispor Gol Olup Yağdı

Erdemlispor lider Silifke Altıpas Spor’u 6-2 gibi net bir skorla yenerek liderlik koltuğundan etti ve puanını 9 a çıkardı.

Erdemlispor Gol Olup Yağdı

Erdemli spor kulübü bu hafta oynanan 1.amatör futbol ligi dördüncü hafta müsabakasında ilk üç haftada üçte üç yaparak 9 puanla grupta lider konumunda bulunan Silifke altı pas sporu 6 – 2 lik net bir skorla yenerek puanını 9  a çıkardı. Maçı izleyen Erdemli’li sporseverler Erdemli sporu maçtan sonra ayakta alkışladı

Erdemli Sporun Golleri; CEMAL GÜNEŞ 10.dk,HASAN ŞAHİN 22.dk ve 75.dk,M.ALİ BALDAN 37.dk,CİHAN AKBAŞ 61.dk, ALİHAN USLU 88.dk

Erdemli Sporun Başkanı Mehmet Morgül maçtanh sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi; “2018 -2019 Futbol sezonunda alt yapıdan yetiştirdiğimiz futbolcularla yola çıktık. Ektiğimiz fidanların meyvesini toplamaya başladık.  Amacımız erdemlimizin genç sporcularını Türk sporuna kazandırmak.

Bu sezon çıktığımız 4 maçın 3 ünü kazandık. ligde lider konumunda bulunan Silifke altı pas sporu  kendi evimizde 6 golle yenerek lideri koltuğundan ettik ve çalışmalarımızın ürününü sahada almaya başladık. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Enerjimizin çoğunu genç sporcularımızın en iyi ortamda en verimli şekilde kendini yetiştirmesi için harcıyoruz. 

Bu sezon genç,  ahlaklı, disiplinli ve örnek sporculardan oluşan bir kadro kurduk. Seyir zevki yüksek maçlarımızda bizi izlemeye gelen taraftarlarımızın sayısı her geçen hafta artıyor. Tüm sporsever taraftarımızı Erdemli’mizin gençlerinden oluşan bu güzel mücadeleci kadroyu kendi evlatlarımızı izlemeye davet ediyorum. Uzun vadeli planlar yaparak alt yapımıza önem verdik amatör ruh profesyonel çalışma sistemiyle yola çıktık. Alt yapımızda başarı gösteren sporcularımızı A takıma dahil ederek  kendi sporcumuzu kendimiz yetiştirdik. Her zaman söylüyoruz alt yapısı olmayan kulüpler kapısına kilit vurmak zorunda kalır. Yıllardır bu düşünceyle çalıştık nitekim takımımızın antrenörü Vehbi Özdemir de kendi alt yapımızdan yetiştirdiğimiz bir sporcudur. Bizler insana yatırım yapıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Daha güzel bir gelecek için gençlerimize yatırım yapıyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün dediği gibi ‘’Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim’’ sözünden yola çıkarak Vatanına Milletine Bayrağına faydalı örnek ahlaklı sporcular yetiştirerek, Erdemli’de yaşayan gençlerimize spor yapabilecekleri en iyi ortamı hazırlamak için çabalıyoruz. Bu uğurda bize destek veren değerli yöneticilerimize tüm stk başkanlarına, takımımızı maçlarda yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ederim.

Sezon öncesi iyi bir hazırlık evresi geçiren sporcularımızı ve Takımızın antrenörü Vehbi Özdemir’i yürekten kutluyor Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Erdemli spor Kulübünün Başarılı antrenörü Vehbi Özdemir ise yaptığı açıklamada; “Temmuz ayının son haftası başladığımız birinci hazırlık evresinden bu yana yaptığımız çalışmaların meyvesini sahada alıyoruz. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çalışmak kazanmanın yarısıdır. Çok çalışıyoruz, Öğrenmenin yaşı yoktur o yüzden sürekli araştırıyoruz , gençlerimizi en iyi şeklide yetiştirmek için en verimli çalışma metotlarını araştırarak uygulamaya koyuyoruz. Her sporcunun yaş grubuna göre öğrenme teknikleri uyguluyoruz.  Sporcularımıza Öğretirken bizde öğreniyoruz. A takım çalışmalarını yaparken hafta sonları alt yapı çalışmalarımızda hız kesmeden devam ediyoruz

Bu hafta Silifke Altı pas ile oynadığımız maçın  6 – 2  lik galibiyetini gece gündüz demeden çalışarak bizlere bütün  imkanları tanıyan  33 yıllık efsane başkanımıza hediye ediyoruz. Biz bir aileyiz, Erdemli spor benim evim. Başarımız bu evin mimarı efsane başkan Mehmet Morgül sayesindedir bize sunduğu imkânlar sayesindedir. Başkanımıza yönetim kurulu üyelerimize taraftarlarımıza aylardır disiplinli bir şekilde çalışan sporcularımıza ve en önemlisi bize bu yolda çok destek veren Erdemli spor kulübü lokalinin atom karıncası Güreşçi  Orkun Keskin kardeşimize teşekkür ederim.

 Tüm taraftarlarımızı ve tüm sporseverlerimizi 28.10.2018 tarihinde Pazar günü  saat 14.00 da Kargıpınarı futbol sahasında ilçemizin diğer güzide takımlarından Kargıpınarı spor ile yapacağımız futbol müsabakasına davet ediyorum” Dedi

 

ERDEMLİ SPOR BAŞKANI  MEHMET MORGÜL MUT DEPLASMANINDA YAŞADIKLARI ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINADI

Başkan Morgül; “13.10 2018  tarihinde Sertavul Esnaf sporla yaptığımız futbol müsabakası sonunda  oyuncularımıza ve bana saldıran bir grup Mut taraftarını şiddetle kınıyorum. Sporda şiddet yasasının çıkmasına rağmen bu tür çirkin olayları sahalarda görmek bizi derinden üzmüştür. Bu davranışların son bulması için yasal haklarımızı sonuna kadar kullanarak gerekli kişiler hakkında gerekli mercilere suç duyurusunda bulunmuş durumdayız. 

Bizler örnek takım ruhu ile bize mut deplasmanın da bütün olumsuzlukları yaşatan kişilere buraya evimize geldiklerinde misafirperverliğimizi yansıtarak şiddetle kınadığımız bu kişilerin doğruyu öğrenmesi adına onları burada en iyi şekilde ağırlayacağız. Erdemli misafirperverliğini Erdemli insanları onlara gösterecektir buyursun gelsinler. 

Bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyor bu bağlamda da bu olaylara sebebiyet verenlerin gerekli cezaları alması için konunun takipçisi olacağımızı tüm spor camiasına duyuruyoruz” Dedi