Zeliha Öğretmenden Ahde Vefa
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Zeliha Öğretmenden Ahde Vefa

Zeliha Öğretmen kendisini dersaneye göndererek üniversitede okumasını sağlayan Başkan Tollu’ya aldığı ilk maaş ile çiçek ve çikolata alarak teşekkür etti.

Zeliha Öğretmenden Ahde Vefa
Bu içerik 3976 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

2012 yılında Lise son sınıfı giden Zeliha Gül üniversiteye girip öğretmen olmasında en büyük pay sahibi olan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Zeliha aldığı ilk maaşla hediyeler alarak hayatının en büyük dönüm noktasında yardımcı olan Başkan Tollu’ya teşekkür ederken şunları söyledi;

“Bundan altı sene önce lise son sınıfta okurken dersaneye giderek üniversite okumak istediğimi aileme söyledim. Babam esnaftı ve işleri iyi gitmiyordu, dersaneye gönderemeyeceğini söyledi. Ablamda Belediye başkanımızdan yardım isteyebileceğimiz fikrini ortaya attı. Böylece Başkanımız Mükerrem Tollu’yu ziyaret ettik.

Ziyaretimizde başkanımıza dershaneye gitmek istediğimden bahsettim başkanımızda ‘Ben seni dersaneye göndereceğim ama başarılı olmanı istiyorum’ dedi bende başkanımıza başaracağımı söyledim.

Gerçekten de o yıl girdiğim üniversite sınavından başarı ile çıkarak istediğim sınıf öğretmenliği bölümünü kazandım.

Beş yıl boyunca okulun bir çok sivil toplum örgütü ile çalıştım gençler ve çocuklarla ilgili bu çalışmalarda bulundum ve en sonunda kendi memleketime geldim ve şu anda Debi Akademi’de sınıf öğretmenliği yapıyorum.

İlk maaşımla aldığım hediyelerle başkanımıza teşekkür etmek istedim. Benim hayatımı değiştirdiği, eğitime sağladığı katkılardan ve Erdemli’ye yaptığı hizmetlerden dolayı Başkanımız Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyorum.” Dedi.

Başkan Tollu’da ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Kişisel olarak kendi imkanlarımızla Zeliha Gül kızımızı o zamanlar dersaneye gönderdik. Bu yöndeki talepleri de göz önüne alarak bir proje gerçekleştirdik ve Belediyemiz bünyesinde başarılı olan yavrularımıza yönelik bir dersane modeli gerçekleştirerek binlerce öğrencimize ücretsiz bu imkanı sunduk.

Özellikle kız çocuklarımızı okutmalıyız. Bu fikirden hareketle kız öğrencilerimizin okuması konusunda çok daha hassas davranıyoruz.

Ben bizim insanımızın inandıktan ve istedikten sonra her şeyi başaracağına inanıyorum. Zeliha öğretmenimizle gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum. Asıl ben Zeliha öğretmenimize verdiği emek ve başarı için teşekkür ediyorum.” Dedi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır"
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim