GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2018 16:58   Güncelleme : 22-10-2018 17:02

Hayırsever Çiftten Örnek Davranış

Erdemli ilçesinde Turan ve Zarife Deveci çifti 603 metrekare büyüklüğündeki iki katlı evini Erdemli Huzurevine bağışladı.

Hayırsever Çiftten Örnek Davranış

Turan Deveci ve eşi Zarife Deveci Erdemli ilçesine bağlı Batısandal Mahallesindeki 150 bin lira değerindeki ev ve arsayı sağlıklarında hayır yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek huzurevine bağışladıklarını bildirdi. Deveci çifti bağış sonrası "huzurluyuz" dediler.

İlçeye bağlı Batısandal Mahallesindeki evlerini ve bahçelerini Erdemli Huzurevine bağışlayan 72 yaşındaki Turan Deveci, "Allah rızası için sağlığımda kendi hayrımı kendi elimle yapmak istedim. Huzurluyum, huzur içinde evimi huzurevine bağışladım" dedi.

Deveci, huzurevindeki yaşlılar için  "Burada bakıma muhtaç yaşlılarımız var. Onlarla çok güzel ilgilenip bakıyorlar. Bu durum hoşuma gitti. 603 metrekare 2 katlı evimi eşimin de rızasını alarak huzurevine bağışladım. Sağlığımda hayrımı kendi elimle yaptım. Çok mutluyum. Huzurevinde müdüre hanım da bizlerle ilgilendi. İmzalarımızı da attık, huzurluyum, Allah katında İnşallah zayi olmaz" diye konuştu.

Erdemli Huzurevi Müdürü Aysel Türe Gürsoy da "Turan Deveci amcamız 2018 Nisan ayında bize müracaat etti. 'Öldükten sonra evimi huzurevine bağışlamak istiyorum' dedi. Bizde buna göre yönlendirmede bulunduk. Tapu ve Milli Emlak Müdürlüğümüze ile il müdürlüğümüze yönlendirdik. Bakanlıktan da gerekli görüşler alındı. Bugün imzayı attık. Allah geçinden versin Turan amcamız vefat ettiğinde, karı-koca vefat ettiğinde ev huzurevine bağışlanmış olacak, huzurevinin kullanımına açık olacak" dedi.

Bağışlanan evi yaşlıların ev ortamı görmesi amacıyla değerlendirileceğini dile getiren Gürsoy, yaptıkları bağış dolayısıyla Deveci ailesine teşekkür ettiklerini dile getirdi. 

HABER: MAHMUT DÖLEK