EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-10-2018 16:50   Güncelleme : 22-10-2018 16:50

Erdemli’de Ellibin Lira Ödüllü Eğitim

Erdemli’de Tarım ve Gıda Sektöründe yeni iş ve üretim alanları ve sözleşmeli üretim modeli sunan Elektro Power Enerji ve Elektro Power Mashine İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursuna katılan kursiyerlerin arasında eğitim sonunda birinci, ikinci ve üçüncüye nakit ödüller vereceğini duyurdu.

Erdemli’de Ellibin Lira Ödüllü Eğitim

Erdemli’de yaklaşık 3 yıl önce üretim planlaması ve AR-GE çalışmaları ile tarımsal alanda üretim planlaması ve doğal kaynaklı enerji destekli üretim için çalışmaya başlandı. ELEKTRO POWER ENERJİ ve ELEKTRO POWER MASHINE Şirketleri yönetim kuru başkanı Tahir Faziloğulları tarımsal alanda yeni bir üretim sahası ile erdemli merkezli üretim tesisleri kurulması için çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.

Erdemli Kültür Merkezinde basına toplantısı yapan FAZİLOĞULLARI yapmış olduğu açıklamalarda BİLGİ TABANLI ÜRETİM-  YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ENERJİ VE YENİ SİTEM ÜRETİ ANALAYIŞI ile Erdemli’de girişimcilerin yanlarında olduklarını açıkladı.

Faziloğulları, Erdemli Yerel ve Ulusal Medya mensuplarına açıklamada, yeni girişimcilere önce Erdemli Kültür Merkezi Sinema salonlarında 60 saatlik bir eğitim verilecek. Daha sonra bu eğitimden geçen yeni girişimcilerle işbirliği yapılacak verilecek olan eğitimlerde kursu başarı ile bitiren birinci, ikinci ve üçüncüye nakit olarak ödüller verilecek. Birincili ödülü 50 000. TL İkincilik ödülü 30.000 TL Üçüncülük Ödülü ise 20. 000 TL olacağı açıklandı.

Erdemli merkezli üretim planlamasında şu an itibariyle 34 kişinin istihdam edildiği belirtilen çalışmaların yakın bir zamanda yaklaşık 140-150 kişilik yeni bir istihdam salanı açılacağına da vurgulanan toplantıda üretim planlamasının her aşamasında teknik ve pazar desteğinin de sağlanacağı açıklandı.  

Yeni girişimciler için belirlenen şartlar ise şu şekildedir.

1. TC vatandaşı olmak.

2. 18- 65 yaş arasında olmak.

3. Erdemlide ikamet ediyor olmak.

4. Erkeklerde Askerlik yapmış, Muaf yâda en az 6 yıl tecilli olmak.

BİLGİ TABANLI İSTİRDYE MANATRI ÜRETİMİ İÇERİĞİ İSE ŞU ŞEKİLDE AÇIKLANMAKTADIR

Projenin Adı : ThreeHybridMushroomGreenhouse( Three HMG)

Projenin adının Türkçe karşılığı olan üç hibrit mantar serasının anlamı temel enerji kaynağı olarak güneş enerjisinin yanında şebekeden ve jeneratörden de enerji gereksinimi karşıladığı için bu isimle adlandırılmaktadır.

Proje sayesinde ekonomik getirisi yüksek olan istiridye mantarı üretimi yapılmaktadır. Bu üretim için toplam 156 metrekare bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanın 120 metrekaresi mantar üretim kısmını diğer kalan 36 metrekare alan ise paketleme (ambalajlama), soğuk hava odası, otomasyon odası, dinlenme odası ve diğer ihtiyaçlar için kullanılacak kısmı oluşturmaktadır.

 Güneş panelleri projenin temele enerji kaynağı olup saatte 15 kilowatt (kw) elektrik enerjisi üretebilecek kapasitededir. 

Yapı malzemesi olarak çelik konstrüksiyon ve sandviç paneller kullanılmıştır. Ayrıca sistemde kullanılan otomasyon sayesinde üretim uzaktan sürekli kontrol edilip üretimde maksimum verim sağlanmaktadır.

Tesis her hasat dönemi için 10 ton kompost yerleştirme kapasitesine sahiptir. Bu kompostlar sayesinde ise her hasat döneminde yaklaşık 3 ton mantar üretimi sağlanmaktadır. Yılda 6 defa hasat yapıldığında yıllık toplam 18 ton mantar üretimi bu proje sayesinde yapılmaktadır.

 

PROJE VE GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA BAŞVURULAR İÇİN ADRES.

1-MERKEZ MAH İBRAHİM ÖNGEL SOK NO:15/2 ERDEMLİ

2- Merkez Mah. 1. Plaj Yolu 33730 Sok. Ahmet BEY Cad. KAT:3

TEL.  0-324-4447845 - 0-553 793 3925

 

ERDEMLİ’DE

ÜRETİMLE KAZANÇ

KAZANÇLA GÜÇLENME

GÜÇLENME İLE BİRLİK

SAĞLAYACAK BÜTÜN ERDEMLİLİ KARDEŞLERİMİZE VE

KAMOYUNA DUYURU.

ERDEMLİDE YENİ BİR TİCARİ SEKTÖR KURULUYOR,

ERDEMLİDE YENİ YATIRIMCILARA YENİ FIRSATLAR DOĞUYOR,

DEĞİŞİME ÖNCÜLÜK, ÜRETİME ALIM GARANTİSİ

ERDEMLİ’DE İŞSİZLİĞGE ÜRETİMLE ÇÖZÜM

YENİ GİRİŞİMCİLERE EĞİTİMLE REHBERLİK, PLANLAMA İLE ÜRETİM, ÜRETİMİ NAKTE DÖNÜŞTÜRECEK PAZAR,

ALIN TERİNE NAKİT-NAKİTE İMKÂN SAĞLAYACAK GİRİŞİMCİLERE ÜRETİM SAHASI HAZIR.

YENİ DÜŞÜNCELER- YENİ UFULAR- YENİ ÜRETİM PLANLARI HAZIR.

ÜRETİCİNİN EĞİTİMİ- SERTİFİKALANDIRMASI ve ÜRETİCİ BELGELERİNİN OLUŞTURULMASI- ÜRETİM TESİSLERİNİN KURULUMU  - DEĞERLENDİRİLMESİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI YAPILACAKTIR.

EĞİTİM KURSU SONUNDA BAŞARILIN OLAN ÜRETİCİLERİMİZE;

1. ÖDÜLÜ 50.000 TL

2. ÖDÜLÜ 30.000 TL

3. ÖDÜLÜ 15.000 TL NAKİT ÖDÜLLER VERİLECEKTİR.

 

TAHİR FAZİLOĞULLARI

ELEKTRO POWER ENERJİ VE ELEKTRO POWER MASHINE ŞİRKETLERİ YÖNETİM KURU BAŞKANI

***********************************************************  ADRES: 1- MERKEZ MAH.ABDURAHMAN ŞEVK CAD.NO:16 KAT 1  (GÜL ECZANESİ KARŞISI –ERDEMLİ)

2- Merkez Mah. 1. Plaj Yolu 33730 Sok. Ahmet BEY Cad. KAT:3

TEL.  0-324-4447845 0-553 793 3925

BU BİR REKLAM HABERDİR...