KADIN
Giriş Tarihi : 17-10-2018 18:53   Güncelleme : 17-10-2018 18:53

Erdemli’de Kadın Çiftçilere Plaket

Erdemli Ziraat Odası (EZO) yönetimi 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle Erdemlili en yaşlı iki kadın çiftçiye düzenlenen törenle plaket verdi.

Erdemli’de Kadın Çiftçilere Plaket

Erdemli Öğretmen evinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, son günlerde yaşanan enflasyondan sonra üretimin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Erdemlili kadın üretici çiftçilerin sayısının yüksekliğinden ve üretime olan katkılarından dolayı mutlu olduğunu vurgulayan Kula, kadın çiftçilere Türk tarımının gelişmesine ve üretime katkılarından dolayı teşekkür etti.

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin de yaptığı konuşmada, 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadınların günlerini kutladığını belirtti.

Erdemli Ziraat Odasına kayıtlı 16 bin 500 çiftçinin bulunduğunu belirten Şahin bu üyeler arasında 1950 yılından bu yana odaya kayıtlı kadın çiftçilerin de bulunduğunu kaydederek, kadın çiftçilerin ürettiği ürünlerle ülke ve aile ekonomisine büyük katkı sağladıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından en yaşlı kadın çiftçilerden 83 yaşındaki Naile Ulak’ın plaketini Kaymakam Avni Kula, 82 yaşındaki (İsmet Can'ın Annesi) Cennet Can’ın plaketini ise oda başkanı Rasim Şahin verdi.

Etkinlik törenine, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik, Tarım  Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Karakuş, Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı  Orhan Güler ve  davetliler katıldı.