GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2018 17:22   Güncelleme : 16-10-2018 17:27

Kahraman Kuyumcu Soyguncuya Karşı

​Merkez Camii Karşısında kuyumculuk yapan N.Y. bıçakla soygun girişiminde bulunan R.Ö’le mücadele ederek kuruş kaptırmazken Erdemli Polisinin ısrarlı takibi sonucu R.Ö. soygunda kullandığı eşyalarla birlikte kıskıvrak yakalandı.

Kahraman Kuyumcu Soyguncuya Karşı

Erdemli’de bir kuyumcuya gasp girişiminde bulunuldu. Merkez Mahallesi Halil Hikmet Çarşısındaki kuyumcuda yaşanan bıçaklı gasp girişimi güvenlik kameralarına yansırken, polis oluşturduğu özel ekiple kaçan şüpheliyi kıs kıvrak yakaladı.

Olay, Merkez Mahallesi Menderes Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda meydana geldi. 11 Ekim'de akşam saatlerinde, başında motosiklet kaskı ve elinde bıçak bulanan 1 kişi kuyumcuya girdi.

İşyerine giren kimliği belirsiz kişi, bir süre konuştuktan sonra üzerinde taşıdığı bıçağı kuyumcunun boğazına dayadı. Kuyumcu, bunun üzerine gasp için işyerine giren zanlıyı, diğer esnafın görebilmesi için kapıya doğru çekmeye başladı. Bu sırada şüpheli, kuyumcunun boynundan sarılarak yere düşürdü. Yerdeyken şüpheliye birkaç tekme savuran kuyumcu, onu uzaklaştırmayı başardı. Çevredeki esnaf ise durumu fark ederek gaspçıyı kovaladı. Şüpheli, olay yerine geldiği motosiklete binerek kaçıp izini kayıp ettirdi.

Olaydan sonra harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği özel bir ekip oluşturuldu. Ekip, yaşanan olay sonrası onlarca kamera kaydını izleyerek, şüpheli olabilecek kişiler üzerinde çalışma yaptı. Yapılan değerlendirme sonunda özel ekip olayı gerçekleştiren kişinin kimliğini 25 yaşındaki R.Ö. olarak belirledi. R.Ö’ nün izini süren ekipler, kullandığı motosiklet kaskı, üzerindeki montu ve bıçakla birlikte saklandığı yerde yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan R.Ö. sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Erdemli Ajans olarak kuyumcu esnafa geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Erdemli emniyetine de başarılı çalışmadan dolayı teşekkür ederiz.