GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-10-2018 18:02   Güncelleme : 15-10-2018 18:02

TGF Genel Kurulu’nda Mersin Damgası

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Ankara’da yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Karaca’nın listesi seçimi kazandı. Mersin Gazeteciler Cemiyeti bünyesinden genel kurula katılan 4 delege ise yönetim ve diğer organlarda yer alma başarısı gösterdi.

TGF Genel Kurulu’nda Mersin Damgası

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 9. Olağan Genel Kurulu, Ankara Etap Altıneli Otel'de gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’nı TGF’nin Onursal Başkanı Atilla Sertel’in yaptığı ve katılımın son derece yüksek olduğu genel kurulda, mevcut Başkan Yılmaz Karaca ile Genel Başkan Vekili, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim başkanlık için yarıştı. 197 delegenin oy kullandığı kongrede Karaca 103, Dim 93 oy aldı, 1 oy da boş çıktı. Böylece Yılmaz Karaca, yeniden başkanlığa seçildi.

Seçimden sonra Divan Başkanı Sertel centilmence bir yarışan her iki adayı kutladı. Birbirlerini öperek kutlayan ve kısa birer konuşma yapan Karaca ve Dim ise, birlik ve beraberlik mesajı vererek mesleki sorunların çözümü noktasında yoğun bir çalışma temposu içerisinde olunması gerektiğini dile getirdiler. 

TGF’nin yeni yönetim kurulunda Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş yer alırken, MGC Başkan Vekili Ali Ekber Şen, Yedek Üyeliğe, Mirza Turgut, Denetim Kurulu Asil Üyeliği'ne ve Mehmet Işık ise Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'ne seçildiler. Tarsus Medya Mensupları Derneği’nden Okan Çalışkan da yönetim kurulu yedek listesinde yer aldı.

Genel kurulu değerlendiren MGC Başkanı Turgay Demirtaş, TGF seçime Mersin’in damgasını vurduğunu ifade ederek, kazanının Mersin Gazeteciler Cemiyeti olduğunun altını çizdi.