EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-10-2018 16:24   Güncelleme : 12-10-2018 16:34

Erdemli'de Robot Yazılımı Yapılacak

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Kod Erdemli Projesi” Akdeniz Ortaokulu Robotik Kodlama Atölyesinin açılışı düzenlenen törenle açıldı.

Erdemli'de Robot Yazılımı Yapılacak

Akdeniz Ortaokulu Robotik Kodlama Atölyesinin açılışına Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç, Şube Müdürleri Erdoğan Tekin, Niyazi Gürgan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Ateş, Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven, Okul Müdürü Uğur Türkmen okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Robotik Kodlama Atölyesinin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Karaağaç, atölyede bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber, robotik alanında belli koşullara göre çalışabilmesi, mekanizmaların tasarlanması, bunların kontrollerinin gerçekleştirilmesi için elektronik donanımların eklenmesi ve dijital ortamda kontrollerinin sağlanması için birçok mühendislik uygulamalarının yapılacağını söyledi.

Tamamen yerel kaynaklar kullanılarak, kısıtlı imkânlarla ve büyük bir özveri ile hazırlanan bu atölyede; öğrenciler 3 boyutlu tasarım, elektronik devre simülasyonları, 3 boyutlu üretim, elektronik, mekatronik, robot uygulamaları ve kodlama yapabileceğini kaydeden Karaağaç, tüm eğitimlerin uzman eğitmenler tarafından atölyemizde verileceğini kaydetti.

Karaağaç şöyle konuştu: ‘’Eğitimler ile öğrencilerimiz 21. Yüzyıl becerilerini öğrenecek ve geleceğin bilim adamları olma yolunda ilerleyeceklerdir.  Akdeniz Ortaokulu öğrencileri artık sadece bilgiyi öğrenen değil, bilgiyi kullanan ve üreten bireyler olarak yetişecekler böylece ilerde ülke ekonomisine katkıda bulunacak projeler gerçekleştireceklerdir. Okul müdürümüze robotik çalışmalarda öğrencilere kapılarını açtığı için Uğur Türkmen hocama ve eğitmen Veli Çelik hocama teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.’’  

Okul Müdürü Uğur Türkmen de yaptığı konuşmada, bu projeye emek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

‘’Kod Erdemli Projesi’’ eğitimcisi Veli Çelik de amaçlarının okul yönetici ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyabilecekleri fırsatlar oluşturarak onları geleceğe hazırlamak olduğunu vurguladı. Veli Çelik davetlilere Robotik Kodlama ile ilgili bilgiler aktardı. Öğrencilerin çalışmaları izlendi.