SPOR
Giriş Tarihi : 08-10-2018 17:31   Güncelleme : 08-10-2018 17:31

Gaye'den Geleceğe Güzel Hamle

Gaye okulları tarafından ‘‘Geleceğe Hamle’’ projesi kapsamında satranç turnuvasına öğrenciler büyük ilgi göstererek 400 öğrenci katıldı. Gaye Okulları bu etkinlikle eğitim ve öğretim yılının başlangıcının ilk hamlesini çok güzel ve bütün ilgiyi toplayarak yapmış oldu.

Gaye'den Geleceğe Güzel Hamle

Gaye Okulları "Geleceğe Hamle" Satranç turnuvası pazar günü Gaye Eğitim Kampüsünde protokolün, ailelerin ve öğrencilerin büyük bir ilgisi ile yapıldı, 7-12 yaş grubunda 400 sporcunun katıldığı yarışmada dereceye girenlere madalya ve başarı belgeleri verildi.


Gaye Okulları toplantı salonunda düzenlenen satranç turnuvasını Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile Belediye Başkanı Mükerrem Tolu başlattı. Turnuva öncesi konuşan Kaymakam Kula, öğrencilerin zekâsını ve düşünme kabiliyetini arttıran satranç turnuvasının düzenlenmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da, Gaye'nin yapmış olduğu büyük yatırımın meyvelerini vermeye başladığını belirterek, "En önemli yatırım geleceğe olan yatırımdır. Gaye Okulları Erdemli eğitim için çok önemli bir görevi üstlenmektedir. Düzenlemiş oldukları turnuvanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Turnuvaya katılan öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum" dedi.


Gaye Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Arslan ise okul olarak zekâyı geliştiren ve düşünme kabiliyetini arttıran tek oyunun satranç oyunu olduğunu belirtti.

400 gelecek vaat eden sporcumuzun turnuvaya katıldığını görmekten mutluyuz diyen Arslan,  ‘’Amacımız, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin satranca olan ilgisini arttırmak ve bu oyunu bütün öğrencilerimizin öğrenmesini sağlamaktır" diye konuştu.

Satranç turnuvası açılışına Ak Parti il başkan yardımcısı Ali Gölcük, Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, CHP ilçe başkanı Ali Yardımcı, Saadet Partisi ilçe başkanı Mehmet Yıldız, Demokrat Parti ilçe başkanı Veli Gürgah, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere madalya ve katılım belgeleri verildi.