SPOR
Giriş Tarihi : 08-10-2018 15:48   Güncelleme : 08-10-2018 15:55

Atıcılıkta Türkiye Rekoru

Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında Eskişehir Gençlik Hizmetlerispor takımı, takım halinde Türkiye Rekoru kırdı

Atıcılıkta Türkiye Rekoru

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun (TAAF) 2018 yılı faaliyet programında yer alan Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası, Mersin'in Erdemli ilçesindeki atış poligonunda yapıldı.

Yaklaşık 200 sporcunun katıldığı şampiyonada 25 ve 50 metrede mücadele ederek dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları TAAF Genel Sekreteri Zeki Öztürk, TAAF Mersin İl Temsilcisi Ahmet KılınçGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar tarafından verildi.

Ahmet Kılınç, törenin ardından yaptığı konuşmada, şampiyonanın asıl amacının Atıcılık Milli Takımı'na sporcu seçmek olduğunu söyledi.

Yarışmada 25 metre kadın tabanca ferdi atışlarında Antalya Polis Gücü'nden Nilay Ak birinciliği elde ederken, takım halinde ise Ankara TSK Spor birinciliği kazandı.

25 metre genç kız tabanca ferdi atışında Ankara Atak İzcilik ve Spor Kulübünden Elif Kırklar birincilik elde ederken, takımlarda ise Ankara Gençlik Hizmetleri Spor ilk sırada yer aldı. Aynı takım bin 551 puanla bu alanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

25 metre büyük erkek rapid (çabuk) atışı kategorisinde takım halinde Ankara TSK Spor birinci gelirken, sporcular bin 695 puanla yeni Türkiye rekorunu da elde etti.

25 metre genç erkek rapid (çabuk) atışı ferdi müsabakada birinciliği Samsun Pars Spor'dan Erdem Bülbül kazandı. Takım halinde ise Samsun Pars Spor Kulübü birinciliğe uzandı.

50 metre 3x40 kadınlar tüfek ferdi atışında birinciliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Görkem Zengit alırken, takım halinde ise yine Manisa Büyükşehir Spor Kulübü birinciliği elde etti. Bu sporcular aynı zamanda 3 bin 183 puanla Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

50 metre 3x40 genç kızlar ferdi tabanca atışlarında birinciliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Gülşen Delen alırken, takım halinde ise Eskişehir Gençlik Hizmetleri Spor birinci oldu. Aynı zamanda bu takım 3 bin 186 puanla Türkiye rekoruna da ulaştı.