GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2018 16:54   Güncelleme : 05-10-2018 16:54

CHP'den Aşure Etkinliği

CHP Erdemli ilçe Başkanlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.

CHP'den Aşure Etkinliği

Erdemli Cumhuriyet meydanında düzenlenen aşure etkinliğine CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, MHP İlçe Başkanı Fatih Şen, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, İyi Parti İlçe Başkanı Fazıl Koşar, Vahap Seçer, CHP İlçe Başkanı Ali Yardımcı ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen aşure gününe CHP İlçe başkanı Ali Yardımcı yaptığı konuşmasında; "Aşurenin Türkiye ve Anadolu için ortak bir anlamı var. Bu aşurenin içerisinde barış var, kardeşlik, hoşgörü, eşitlik, sevgi, saygı var. Birliktelik var. Bu kazanın içerisinde düşmanlık, kin, nefret yok. Ben bu aşurenin Erdemli'nin hem birlik ve beraberliğine hem de partimizin birliğine katkı sunmasını diliyorum. Bu vesile ile Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ülkemizin başı sağolsun” diye konuştu.

CHP İlçe Teşkilatının düzenlediği aşure etkinliğine siyasi parti temsilcilerinden büyük çoğunluğu katılırken Erdemli AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu’nun etkinliğe katılım sağlamaması dikkat çekti. Aşure Etkinliği Kur’an okunmasının ardından ikramlarla sona erdi. Etkinlikte 2 bin kişiye aşure dağıtımı yapıldı.