GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2018 17:57   Güncelleme : 04-10-2018 18:01

Başkan Tollu Din Görevlilerini Unutmadı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti nedeni ile din görevlileri ile bir araya geldi. Tollu Camiler ve Din Görevlilerinin haftasını kutladı.

Başkan Tollu Din Görevlilerini Unutmadı

Erdemlili din görevlilerine kahvaltı veren başkan Tollu, bir de konuşma yaptı. Başkan Tollu konuşmasında, ‘Camilerimiz Hakk’a sığınarak huzur bulduğumuz en kutsal mekânlarımızdandır’ dedi.

Camilerin bir ibadet yeri olmaktan öte insanları birleştiren, bütünleştiren, maneviyatı güçlü ve kutsal mekânlar olduğunu ifade eden Tollu, ‘’Türk-İslam Âleminin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyorum’’ diye belirtti.

Erdemli Müftüsü Vekili Şeref Dindoruk, Kuran kursları ile Müftülükte görev yapan din görevlilerini konuk eden Tollu, din görevlilerinin ve camilerin toplumsal hayatta büyük yerinin olduğunu kaydetti.

‘Camilerimiz Hakk’a sığınarak huzur bulduğumuz en kutsal mekânlarımızdandır’ diyen Tollu, camilerin bir ibadet yeri olmaktan öte insanları birleştiren, bütünleştiren, maneviyatı güçlü ve kutsal mekânlar olduğunu vurguladı.

Yöneticiler ve özellikle belediyeler olarak şehirleri imar ederken, yeni nesilleri de ihmal etmemek gerektiğine vurgu yapan Tollu, ‘’Sizler, gerek yaşayış gerek konuşmalarınız gerekse ilminizle örnek insanlarsınız. Sizlerden aldığımız ve alacağımız işaret ve telkinler gerek yönetici gerekse toplumda yer alan bireyler olarak bizi doğruya, güzele, hak ve hakikate yönlendirmektedir. Bunun için sizleri çok seviyor ve önemsiyoruz. Çünkü inandığını yaşamayanlar, yaşadıklarına inanmaya başlar. Toplumsal sorunların temeline baktığımızda, eğitim ve inanç eksikliği ya da zayıflığının büyük rol oynadığını görüyoruz" ifadesine yer verdi.

Yöneticiler ve özellikle belediyeler olarak şehirleri imar ederken, yeni nesilleri de ihmal etmemek gerektiğinin altını çizen Tollu, "Sizlerden kopuk ya da uzak olduğumuzda imar ne kadar iyi olursa olsun nesilleri ihmal ortaya çıkar. Bu büyük bir vebaldir. Bu vebalden kurtulmak için sizlerle diyalog içerisinde çalışmalarınıza destek olmamız gerekiyor. Biz de bunun için gayret ediyoruz’’ diye konuştu.

Bizler Erdemli Belediyesi olarak, camilerimiz ile ilgili üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz’ diyen Tollu, konuşmasına şöyle devam etti:

‘’Belediye olarak camilerimize temizlik başta olmak üzere bakım, onarım ve diğer çalışmalarla sahip çıkıyoruz. Verdiğiniz hizmetlerden bu hizmetler için yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha başta din görevlilerimiz olmak üzere tüm Türk-İslam Âleminin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyorum.”

İlçe Müftü vekili Şeref Dindoruk da Belediye Başkanı Tollu’ ya bu program başta olmak üzere din görevlilerine ve camilere olan ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmasında büyük bir özveri ile hizmet veren din görevlilerinin işinin zor olduğunu dile getiren Dindoruk, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak, hayırlara vesile olmasını diledi.

Program sonunda Başkan Tollu, İlçe Müftü Vekili Şeref Dindoruk a tüm din görevlileri adına hediye takdim ederken, ‘hediyeleşme sünnettir’ diyerek imamlar da Başkan Tolluya plaket ve saat hediye etti.

Diyanet Sen adına Erdemli Temsilcisi Halil Durak, Erdemli Din Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Bolat, Türk Diyanetsen Vakfı Sendika Temsilcisi Hasan Tüfekçi’de Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ ya plaket taktim ettikten sonra Bağımsız Diyanetsen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse ve İl Başkanı Hayri Yıldız, Başkan Tollu’ ya duvar saati hediye etti.