AKP
Giriş Tarihi : 28-09-2018 16:27   Güncelleme : 28-09-2018 16:42

Erdemli Ak Parti İkibin Kişiye Aşure Dağıttı

Erdemli AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem ayı nedeniyle Aşure etkinliği düzenledi. Merkez mahallesindeki İlçe binası önünde düzenlenen Aşure dağıtımına; AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim ercik, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Şahsenem Sezer Merdin ve Özcan Musa Uçgun, İlçe Kadın Kolları başkanı ve yönetimi, ve vatandaşlar katıldı.

Erdemli Ak Parti İkibin Kişiye Aşure Dağıttı

AK Parti Erdemli İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem ayının başlangıcı dolayısıyla aşure yaklaşık 2000 kişiye Aşure ikramı yapıldı. Dağıtılan Aşure ikramı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Muharrem Ay’ının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunun altını çizerek, “Aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu sebeple vatandaşlarımıza aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz. Amaç burada Aşure yiyip gitmek değil, amaç insanlarımız arasındaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmektir” ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak toplumun harmanlandığı bu güzel insanları sevgi ve saygıyla kardeşlik duygularıyla kucakladıklarını vurgulayan İlçe Başkanı Mehmet Topçu ise,“Tüm İslam âleminin Muharrem Ayı‘nı tebrik ediyoruz. Bu ay, Allah’ın rahmetine erişmek için önemli bir fırsattır. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. AK Parti olarak 16 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz bu anlamlı faaliyeti bir kez daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle hemşerilerimize aşure dağıttık. Rabbim kabul etsin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Aşure hayrımızı Allah kabul etsin” dedi.