GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2018 19:33   Güncelleme : 27-09-2018 19:33

Erdemli’de Aşure Günleri

Her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı'nda Erdemli Belediyesi'nce düzenlenen Erdemli Aşure günlerinin ilki Kızkalesi'nde yapıldı. Önümüzdeki on gün boyunca her gün akşam kasabadan mahalleye dönüşen mahallelerde devam edeceği bildirildi.

Erdemli’de Aşure Günleri

Her yıl geleneksel olarak Erdemli Belediyesi'nce düzenlenen Aşure programları, Kızkalesi Mahallesi'nde vatandaşların yoğun katılımıyla başladı. Etkinlik öncesi vatandaşlarla tek tek selamlaşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, böyle mübarek ay ve günlerin bir araya gelmek ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına çok güzel fırsatlar olduğunu belirtip, vatandaşlara aşure ikram etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aşure programında Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun yanı sıra MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin ve yönetim kurulu üyeleri, İl Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleri de programa katılarak vatandaşlara aşure dağıttılar.

Programda konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi olarak böylesine programları düzenlemekten ve vatandaşları bir araya getirmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

Amaçlarının bu güzel günler vasıtasıyla vatandaşları bir araya getirerek birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek olduğunu anlatan Tollu, programa gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılım gösteren vatandaşlara ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Erdemli insanlarına hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade eden Tollu, göreve geldikleri günden bu yana asla ayrıştıran ve kategorize eden olmadıklarının altını çizerek, insanların birliğinden dirliğinden kardeşliğinden yana bir belediyecilik sergilediklerini söyledi.

Kendilerinin belediye olarak Erdemli için çok güzel hizmetler ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tollu, "Toplumun her kesimi ile bir araya geliyor, ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberliği tesis etmeye gayret ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana asla mazeret üreten olmadık. İnsanlarımızı kategorize etmeden, kardeşlik, birlik beraberlikten yana bir belediyecilik tesis etmeye çalıştık.

Bu bizim siyaseten aleyhimize de olsa bu düsturumuzu asla bozmadan yolumuza devam edeceğiz. İnsanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam ederek, el birliğiyle Erdemli'mizi en mükemmele taşıma gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Aşure programlarının Muharrem ayı boyunca Ayaş'ta 27 Eylül, Kumkuyu'da 28 Eylül, Esenpınar'da 29 Eylül,  Limonlu'da 1 Ekim, Kocahasanlı'da 2 Ekim, Arpaçbahşiş'te 4 Ekim, Tömük'te 8 Ekim, Kargıpınarı'nda 9 Ekim, 10 Ekim Çarşamba günü ise Çeşmeli Kapalı Pazar yerinde son bulacağını bildirildi.