Erdemli’de Ahi’lik Kültürü Yaşatılıyor
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Erdemli’de Ahi’lik Kültürü Yaşatılıyor

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan, Her yıl Eylül ayının 3. haftasında tüm yurtta kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla bu yıl Erdemli’de de kutlama programı düzenlediklerini söyledi.

Erdemli’de Ahi’lik Kültürü Yaşatılıyor
Bu içerik 661 kez okundu.
Advert

Erdemli Sanayi Camii önünde namaz çıkışı tertip edilen ve evsahipliğini Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası ve Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan yaptığı etkinliğe Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin İl Ticaret Müdürü Hacı Akif Yıldız, Erdemli Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, oda yönetimi ve esnaflar katıldılar.

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Ahilik Haftası kutlamalarının geçmiş yıllarda da Erdemli'de gerçekleştirildiğine dikkat çeken Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan, “Sanayii esnafımızla birlikte Erdemli Kaymakamımız, Yönetimimiz ve Birlik yöneticilerimizle birlikte halkımıza tatlı ikramında bulunuyoruz.

Bu yıl 31 incisi kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla programımıza katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

"Ahi demek, 'kardeşim' demek. Kardeşlerimle beraber olmak benim için çok önemli. Ben de içinizden biriyim, esnafım. Esnaflık çok başka bir duygu, insanlarla iç içe yaşıyorsunuz.

Bu yıl 31 incisini kutladığımız Ahilik geleneğini devam ettirmek çok önemli. Biz elimizden geldiğince yerel yönetim olarak bu geleneği devam ettirmeye niyetliyiz. Sivil Toplum Örgütlerimizle, Muhtarlarımızla, Erdemli’nin bir birlik, bütünlük içinde olduğunu görüyoruz, bunu da devam ettireceğiz" dedi ve konuşmasını tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası'nı kutlayarak sona erdirdi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula’da yaptığı konuşmasında Ahilik haftasını kutladığını belirterek, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı ve Yönetimine düzenlediği program için teşekkür ederim dedi. Dualar eşliğinde esnaf ve sanatkarlara tatlı ikram edildi.

erdemli ajans erdemli madeni sanatkarlar odası erdemli ahilik haftası erdemli ahilik haftası
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Atam İzindeyiz
Atam İzindeyiz
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
kartal escort