GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2018 14:20   Güncelleme : 24-09-2018 14:20

Hastaneye Modern Acil Servis

Erdemli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erman Eker, acil servisteki tadilatın bitmesinin ardından Tıp Fakültelerinin Uygulama Hastanelerini acil servislerine benzeyeceğini söyledi.

Hastaneye Modern Acil Servis

 

Erdemli ilçesinin doğudan ve batıdan sürekli göç aldığına dikkat çeken Eker, böylesi güzel ilçenin Devlet Hastanesi Acil Servisinin de güzel olması gerektiğini bu nedenle de acili iyileştirmek ve rahatlatmak için bir dizi uygulamalar yaptıklarını söyledi.

159 yatak kapasiteli, 50’si uzman olmak üzere 62 doktor, 172 hemşire, 90 ebe olmak üzere toplam 775 personeli ile günde ortalama 5 bin hastaya bakan Devlet Hastanesi Başhekimi Eker Acil ünitesinde yapılan yeniliklerle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başhekim Yardımcısı Mesut Yeşilova, Sinan Arslan, Hastane Müdürü Cahit Tezcan, Sağlık Bakım Müdürü Fatma Ateş, Müdür Yardımcısı Ömer Ercan, Mesut Akdemir ile birlikte acil servisteki tadilatla ilgili bilgi verdi.

Başhekim Eker, hastane acil servisinin yeterliği konusunda aldıkları talep  ve önerileri dikkate alarak yeni bir proje ile 14 yataklı bölümü 50 yatağa çıkarttıklarını, çocuk servisini de servis içinde ayırdıklarını kaydetti.

Erdemlinin giderek geliştiğini ve nüfusunun arttığını söyleyen Eker; “Erdemli Devlet hastanemizin acil servisini günün şartlarına uygun hale getirmek için genişletiyoruz. Daha önce 14 yataklı olan acil polikliniğimiz tamamlandığında 50 yataklı olarak hizmet verecek. Yeşil, Sarı ve Kırmızı alanlarda her doktorun ayrı ayrı görev yapacağı acil polikliniğimizde artık sıra bekleme olayı tarih olacak. Sedyede ve oturma alanlarında olağanüstü durum olmadığı takdirde serum takma olayı bitecek. 9 ay önce göreve geldiğimizde önceliğimiz acil servisin günün şartlarına uygun hale getirmekti bunu başardık ve acil ünitesi yılbaşında hizmete girecek. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Otopark sorununu da yakın zaman da çözeceklerini ifade eden başhekim Eker, ‘’Katlı otopark alanı yapılarak artık hasta ve yakınları rahat edecek. Erdemli Devlet Hastanesi bir Araştırma hastanesi düzeyine gelecek. Bütün uzman doktorlarımız inşallah tamamlanacak ve halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunacağız. Bizleri bu çalışmalarda her zaman destekleyen İl Sağlık Müdürlüğümüze, İlçe Kaymakamımıza, Çalışma arkadaşlarımıza ve personellerimize çok teşekkür ederim”  diye belirtti.