Başkan Tollu Şehitin Vasiyetini Yerine Getirdi
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Başkan Tollu Şehitin Vasiyetini Yerine Getirdi

Afrin Şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın Kreş ve Anaokulu yapılması konusunda duygusal vasiyetinden hareket eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yeni yapılan Kreş ve Gündüz Bakımevinin ismini Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak vererek Şehit’in vasiyetini yerine getirdi.

Başkan Tollu Şehitin Vasiyetini Yerine Getirdi
Bu içerik 1388 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi'ne bağlı Şehit Musa Özalkan Kreş Merkezi’nin kentin büyük bir eğitim yuvası olduğunu belirten Başkan Mükerrem Tollu, belediye olarak tüm imkanları çocuklar için seferber ettiklerini söyledi.

Başkan Tollu, "Bu ülke bu günlere kolay gelmedi. Dün bu vatan için binlerce şehit verdik ve yine yakın tarihimizde Afrin’de Musa Özalkan kardeşimizi şehit verdik. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Malumunuz Genel Başkanımızın da bir talimatı vardı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı'na talimat verdi. Şehidimizin vasiyetinden esinlenerek orada 'bir kreş yapın' emrini verdi.

Özalkan'ın vasiyeti şu şekilde idi:

"Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Tela Fer’deki Türkmen Bala'lar için anaokulu ve kreş veya kültür merkezi devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması. Reis vasiyetimdir. Aileme iletirsin telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun."

Genel Başkanımız şehidimizin bu vasiyetini yerine getirmek adına Ülkü Ocakları Genel Başkanını görevlendirdi. Şehidimizin vasiyetini yerine getirdik. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyüyüp ve yetişebilmeleri için şehidimizin adını verdiğimiz bu kreşimizde; çocuklarımızın her türlü fiziki ve aile ihtiyaçları gideriliyor. Çocuklarımızın geleceği için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.

Kreş hizmetiyle birlikte her türlü imkân sağlanarak 3-6 yaş grubu çocukların evlerinden alınıp daha sonrada güvenli bir şekilde ailelerine teslim edildiğini ifade eden Tollu, eğitime ilçe tarihinin en çok desteğini kendilerinin verdiğini kaydederek şunları dile getirdi: “Erdemli için çok ciddi bir eksikliği daha gideriyoruz. Bu manada gençlerimizin ve çocuklarımızın iki yabancı dil eğitimiyle kültürlü, ahlaklı bir şekilde yetişmeleri adına bu hizmetimizi veriyoruz. Zemin artı beş kattan oluşan çok ciddi bir yatırımımız olan kreşimizde; yüzlerce çocuğumuzu alabilecek kapasitesi, yeşil bahçesi, oyun alanları, ders odaları, özel boyama odaları, uyuma odaları, yemekhane gibi odalar mevcut.

Kreşimizde çocuklarımızın yaşam kalitemiz için en iyi şekilde yetiştirip Kur-anı Kerim ve İngilizce eğitim desteğini alacaklar. Öğrenecek oldukları Arapça diliyle ibadetlerini yapan çocuklarımız okudukları surelerin ne anlama geldiklerini öğrenecekler. Kreşimizde eğitimine devam eden çocuklarımız spor, yüzme, resim ve psikologlar ile birlikte diyetisyenler gözetiminde her türlü imkândan faydalanabiliyor. İngilizce, Rusça ve Arapça eğitimiyle beraber toplamda 3 yabancı dil eğitimi alacak çocuklarımız. Özel okullardan çok daha nitelikli kolej özelliğinde olacak.’’

erdemli ajans erdemli belediyesi kreş ve gündüz bakımevi musa özalkan kreş ve gündüz bakımevi erdemli kreş
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
kartal escort