GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2018 17:12   Güncelleme : 21-09-2018 17:12

Vali Su’dan ODTÜ Bilim 2 Gemisini İnceledi

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsünü ziyaret etti, Bilim 2 gemisinde incelemelerde bulundu enstitü müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Su’dan ODTÜ Bilim 2 Gemisini İnceledi

Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü (BDE) konferans salonunda kurum müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu ve araştırma görevlileri ile tek tek tanışan Su, Doç.Dr. Ali Cemal Gücü’den foklar, hamsi ve diğer balık türleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Bilim 2 gemisini de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Su gemide, laboratuvarlar ve deniz ekosistemi ve düzenli yapılan çalışmalar hakkında Dr. Öğretim Üyesi Hasan Örek’den bilgi aldı.  

Bilim 2 gemisinin kaptan köşküne de çıkan Vali Su, ‘’Bilim 2 gemisi içerisindeki bilimsel çalışmalar ve teknolojik donanımı ile bilim kurgu filmlerini aratmayan yapısı var. ODTÜ deniz Bilimleri Enstitüsünün araştırmalarının neden çok güçlü bir yapıda olduğunu gemiyi gezince daha iyi anlıyor insan. Türkiye ve dünya balıkçılığına yön veren araştırmalar yapmak herkesin harcı değil. Tüm enstitü çalışanlarını kutluyorum’’ dedi.