GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2018 17:05   Güncelleme : 21-09-2018 17:05

Yaralı Sansar Tedaviye Alındı

Erciyes Sitesi civarında yaralı olarak bulunan ağaç sansarı Doğa Korum tarafından tedavi altına alındı.

Yaralı Sansar Tedaviye Alındı

Erdemli Akdeniz Mahallesi Erciyes sitesi çevresinde görevliler tarafından yaralı olarak bulunan halde bulunan ağaç sansarı tedavi edilmek üzere Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri tarafından Tarsus Hayvan Hastanesine teslim edildi.

Erciyes Sitesi çevresinde görevliler tarafından yürüyemez ve bitkin halde bulunan ağaç sansarı, Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlut Çetin’e bilgi verilerek sansarın teslim alınması istendi. Yaralı hayvanı teslim alan ekipler tedavisi yapılmak üzere teslim alınan yaralı hayvan Tarsus Hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edildi. Bir araç tarafından çarpıldığı tahmin edilen hayvanın tedavisi yapıldıktan sonra yaşam alanı olan doğaya geri bırakılacak.

Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefi Mevlut Çetin, ‘’Doğaya karşı duyarlı vatandaşların her geçen gün artmasının sevindirici olduğunu belirterek, yaralı ağaç sansarını bize haber verdiler biz de alarak tedavisinin yapılmasını sağlamak üzere Tarsus’a gönderdik. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ diye belirtti.