EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2018 16:35   Güncelleme : 17-09-2018 16:35

Minikler Elleriyle Türk Bayrağını Boyadılar

​İlköğretim Haftası Sultan Akın İlkokulunda düzenlenen törenle kutlandı.

Minikler Elleriyle Türk Bayrağını Boyadılar

Törende konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, yeni ders yılı ve ilköğretim haftasını kutladı. Okul güvenliğine önem verdiklerini belirten Kula, kent merkezinde 17 okulda 150 polis görevlendirdiklerini bu görevlendirmenin zaman içinde artacağını söyledi.

Bu yıl ilkokul birinci sınıfa 2 bin 301, ortaokula 2 bin 257, liseye ise 2 bin 250 öğrenci olmak üzere toplam öğrencinin eğitim öğretime başladığını dile getiren Kula, tüm öğretmen ve öğrencilerin yeni ders yıllarını kutladı.

Sultan Akın İlkokulu Müdürü Fatih Öngeli de yaptığı konuşmada, okullarının merkezde olmasından dolayı 230’u Suriyeli olmak üzere toplam bin 300 öğrenci mevcuduna sahip olduğunu belirtti.

İlköğretim, öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, hayata ve üst öğretime hazırlayan; 6-14 yaşları arasındaki zorunlu eğitim çağını kapsadığını belirten Öngeli, Okul; çocuk ve gençlerin çok yönlü yetişmeleri açısından uygun imkânları sağlayan, genç beyinlere bilgiyi, insanlığa saygıyı, ülkesini ve milletini sevmeyi, onuru ve bağımsızlığı öğreten bir kurumdur. İlköğretim; insan hayatının en önemli aşamasıdır.

Çocuklarımız okulumuzda  öncelikle, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarını koruyan ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetiştirileceklerdir’’ dedi.

Aile ve okul, çocuğun yaşamındaki  vazgeçilmez iki ana unsurdur. Gelecekte bu ülkeye hizmet edecek ve çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak çocuklarımızın anne ve babası olan sizler, her şeyden sakınıp, her zorluğa göğüs gerdiğiniz, göz bebeğiniz olan çocuklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim; sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır.

Sayın veliler, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim; İlköğretim Haftanızı kutlar,  2018-2019 eğitim öğretim yılının sizlere sağlık, mutluluk getirmesi, vatanımıza ve milletimize hayırlı olması dileklerimi sunuyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, folklor gösterisi sundu. 4’üncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine ‘7hoş geldiniz’’ çiçeği takdim etti.

Açılış törenine ilçe Kaymakamı Avni Kula, belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç, veliler ve öğrenciler katıldı.