EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-09-2018 17:14   Güncelleme : 16-09-2018 17:47

Erdemli Çiftçisi Obüs F1’i Sevdi

Titiz AgroGrup – Antalya Tarım Seeds tarafından geliştirilen Obüs F1 Domates çeşidinin Hüsametli mahallesinde tarla günü yapıldı. İri bir domates çeşidi olan Obüs F1 Üreticilerin ve tüketicilerin takdiri aldı

Erdemli Çiftçisi Obüs F1’i Sevdi

Hüsametli Mahallesinde Ziraat Mühendisi Aşkın Şahin evsahipliğinde gerçekleştirilen Obüs F1 tarla gününe Titiz AgroGrup – Antalya Tarım Seeds Adana-Mersin sorumlusu Vahap Erdem Karahan, Hüsametli Muhtarı Faruk Eser, üretici Hüseyin Doğan, domates üreticileri katıldı.

Obüs F1 çeşidinin iri, dayanıklı ve verimli bir domates olduğunu, üreticilerin ve tüketicilerin çok sevdiğini anlatan Titiz AgroGrup-Antalya Tarım Adana-Mersin sorumlusu Vahap Erdem Karahan şunları söyledi; “Titizagrogrup ailesi olarak 40 yıldır tarım sektörüne hizmet etmekteyiz. 13 firmadan oluşan bir grup firmasıyız. Hem tohum ıslahında hem de hazır fide sektöründe çiftçilerimize hizmet etmekteyiz. Bu organizasyon da bizden desteklerini esirgemeyen Aşkın Tarım - Aşkın Şahin’e, Erdemli Komisyoncular Derneği başkanımız Bülent Dölek’e, Hüsametli köyü muhtarı Faruk Eser’e ve değerli çiftçilerimize bizlere ve çeşidimize gösterdikleri ilgiden dolayı titiz agrogrup ailesi adına çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Her zaman Erdemli Üreticisinin yanında olan Aşkın Tarım-Aşkın Şahin’de yaptığı konuşmada Obüs F1 domates çeşidinin iyi bir çeşit olduğunu, üreticilerin çeşidin verimini, lezzetini çok sevdiklerini belirterek, Titiz Agro Grup’a teşekkür ederek şunları söyledi;

“Açık alanda, her türlü olumsuz hava koşullarına rağmen, kontrolü zor haşerelere karşı, yaban hayvanlarına karşı böylesine kaliteli domates leri yetiştirmek sadece Erdemli çiftçisine özgüdür. Hiçbir bahaneye sığınmayıp vatanına milletine sadık çiftçilere mühendislik yapmaktan gurur duyuyorum. Ülkemizin cari açığını üretimle yeneriz, gayri safi milli hasılaya destek olmak için gecesini gündüzüne katan tüm çiftçilerimden Allah razı olsun. Domateslerimiz açık alanda çok kaliteli ve lezzetli çünkü hormon yok doğal döllemeyle sandal kokusu çam kokusu ve melengiç agaçlarının kokularını bu domateste mevcut tüm çiftçilerimize bol kazançlı bi yıl dilerim” dedi.

Tarla günü yapılan ve Obüs F1 dikmekten çok mutluluk duyduğunu belirten üretici Hüsametli Mahallesi eski Muhtarı Hüseyin Doğan, şirket yetkililerine ve Aşkın Şahin’e teşekkür ettiğini belirterek, “Obüs F1 diktiğim için çok mutluyum. Bizlere bu çeşitleri bulan, imkanımız olmamasına rağmen her türlü yardımda bulunan ve bizleri her zaman destekleyen Ziraat Mühendisimiz Aşkın Şahin’e çok teşekkür ediyor ve onunla gurur duyuyoruz” dedi.