GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2018 18:26   Güncelleme : 15-09-2018 18:31

Başkan Hamit Tuna’dan Erdemli’ye Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Erdemli İlçe teşkilatını, Erdemli Ülkü Ocaklarını ve Erdemli Belediyesini ziyaret etti.

Başkan Hamit Tuna’dan Erdemli’ye Ziyaret

Hamit Tuna’yı parti binasında ilçe başkanı Fatih Serin, belediye başkanı Mükerrem Tollu, kadın Kolları Başkanı Afife Erdem, Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin ve kalabalık partili bir grup tarafından karşıladı. 

Erdemli ilçe binası toplantı salonunda partililere seslenen Tuna, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildiğini söyledi.

Hamit Tuna; “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bey ile birlikte siyasette yol yürümekten  büyük şeref duyuyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Başkan Hamit Tuna, katılımlarından dolayı tüm partililere ve Erdemli’lere teşekkür ederek; “Bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak yılladır siyasetin içerisindeyim. Bugüne kadar duruşumuzdan ve davamızdan asla taviz vermedik. Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş Bey hakka yürüdüğünden beri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile birlikte siyaset yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Kendisiyle siyasette yol yürümekten de büyük şeref duyuyorum. Büyükşehir noktasında doğru işler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz Bey ile birlikte yapılan projelerin devamı noktasında fikirlerimizi ortaya koymak suretiyle bir yönetişim anlayışı içerisinde çalışacağız. Ben yaptım oldu mantığı ile değil birlikte karar vermek suretiyle inşallah bu süreci doğru yöneteceğiz” dedi.

Siyaseti bir halay’a benzeten Başkan Tuna; “Ben her zaman söylüyorum. Siyaset bir halay gibidir. Tek başına olmaz. Halayın başında Genel Başkanımız, yanında divanı, milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Kadın Kollarımız vardır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere onun söylediklerini kendimize hep ışık tutacağız. Teşkilat Başkanlarımız da hakikatten seçimin yükünü taşıyan en özellikli ve önemli noktalarımızdır. Her seçimde ifade ederim Kadın Kollarımızın varlığı da çok önemlidir. Toroslarımızda üç dönem açık ara birinci oluyorsak kadınlarımızın da çok önemli katkıları ve emekleri vardır. Allah hepsinden razı olsun. Hepimize çok büyük yük düşüyor. Ama şuna da dikkat edelim. Fitneye zemin oluşturmayalım. Polemiğe girmeyelim. Çünkü siyaset sonuç alma sanatıdır. Gençlik yıllarımdan beri MHP’nin çatısı altında siyaset yapmaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar siyaset yaşamımızda ve belediyecilik noktasında çok başarılı işler yaptık. İnşallah bu dönemde de Zeynel Başkanımızın himayelerinde, Teşkilat kademelerimizin bir bütün olduğu ve halayımızın en düzgün çekildiği bir seçimimiz olur Allah nasip ederse. Genel Başkanımızın talimatıyla biz çıktık bir sefere. Zafer Allah’ın takdiridir. Ümit ediyoruz. Gönlümüz güzel, yüreğimiz temiz. Gazamız mübarek olsun” dedi.

Konuşmasına, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak devam eden Başkan Hamit Tuna; “Bilge Kağan Atamızın da ifade ettiği gibi gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız ölesiye bitesiye çalışacağız. Toroslarımızı da  bu şekilde çalışarak köy görüntüsünden çıkarıp, marka bir ilçe yaptık. Milletimiz bize hep güvendi. Biz de onların var olan güvenini sarsmadan bundan sonra da daha iyisini yapacağız. Biz olduğumuz yeri çiziyoruz yeni ufuklara ve yeni vizyonlara koşmak  üzere. Biz benlik duygusunu aşmış insanlarız. Başbuğumuzun da bu konuda söylediği çok güzel bir ifadesi vardı. ‘Benlik nefsi kaygılarımızdan arınıp, biz olmadıkça, biz olmanın da gereklerini yerine getirmedikçe bizden hiçbir şey olmaz’. Biz de yükümüzü hep birlikte paylaşarak inşallah sonuca ulaştıracağız hareketimizi. Mersin Büyükşehir de üç hilal taş binanın burçlarından hiç indirilmeyecek” dedi.

Konuşmasının ardından Erdemli Ülkü Ocakları’nı da ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna’yı burada ocak başkanı Cevat Şahin karşılayarak çiçek takdim etti. Bir süre ocaklı gençlerle konuşan Hamit Tuna ardından Erdemli Belediyesine geçerek başkan Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Başkan Tuna belediyede çiçeklerle karşılandı.