CHP
Giriş Tarihi : 14-09-2018 19:19   Güncelleme : 14-09-2018 19:19

Mustafa Kaleli CHP’den İlk Başkan Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ’de ilk Erdemli Belediye Başkan aday adaylığını eğitimci işadamı Mustafa Kaleli yaptı.

Mustafa Kaleli CHP’den İlk Başkan Aday Adayı

Erdemli Öğretmenevi’nde Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı, İlçe Sekreteri Çağdaş Uçar, 27. Dönem milletvekili adayı Hidayet Oğuz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı yapan Mustafa Kaleli CHP Erdemli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

CHP İlçe Başkanı Ali Yardımcı toplantıda yaptığı açıklamada, ‘’Yerel seçimler için artık çalışma zamanı. Partiler adaylarını belirleme sürecine girdiler. CHP Erdemli’de önceki seçimlerde yaptığı hataları artık yapmayacak. Kendi adayımızı çıkartacağız. Ayrıca tabi ki B Planımızda bulunmaktadır. Bunların hepsi zamanı geldiğinde görüşülecek. Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ben Mustafa Kaleli hocama çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyorum’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kaleli 1954 yılından beri CHP Belediye başkanlığını kazanamadığını dile getirerek; “Biz bu kötü talihe son vermek için geliyoruz. CHP adayını çıkartacak ve sosyal belediyeciliği Erdemli’ ye getirecek.  Belediye başkanlığını kazandığımız zaman Erdemli’yi gerektiği şekilde dizayn edecek yeşil bir Erdemli haline getireceğiz” diye konuştu.

İlçemizde tarım ve turizmi geliştireceğiz diyen Kaleli şöyle konuştu: “Partimizden benden sonra da belediye başkan aday adayı çıkacaktır” ifadesini kullanan Mustafa Kaleli sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Eğer partimizi benden daha da güçlendirecek bir aday olursa ceketimi ilikler adaylıktan çekilir ve yanında yer alırım. Şimdiden herkese teşekkür ederim.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından Mustafa Kaleli toplantıya katılan partilileri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

MUSTAFA KALELİ KİMDİR?

1955 yılında Erdemli’nin Alata mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve Ortaokulu Erdemli’de tamamladı. Lise tahsilini Şanlıurfa’da tamamladı. 1979 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı. Mezitli’de 2 şirketin Müdürü olarak görev yapmakta. Kaleli evli ve 3 çocuk babası.

AdminAdmin