EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-09-2018 18:53   Güncelleme : 14-09-2018 18:53

Debi Akademi’de Eğitim Başladı

Debi Akademiye Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Debi Akademi’de Eğitim Başladı

Misafirlere Genel Koordinatör Burak Burakgazi rehberlik etti. Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Yeşilyurt, Genel yönetim kurulu üyesi Kamil Yeşilyurt ve Dr. Şamil Şensoy’un da katıldığı ziyarette, Koordinatör Burak Burakgazi akademi ile ilgili detaylı bilgiler aktardı.

Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Tayyar Yeşilyurt yaptığı açıklama da; “Debi Akademi 414 öğrenci kapasiteli 20 öğretmeni 30 personeli ile hizmet vermektedir” dedi.                      

Yeşilyurt; Her dalda geleceğimiz olan çocuklarımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Debi Akademi’de geleceğin insanlarını yetiştireceklerini söyledi.

Debi Akademi kurulma aşamasında akademik bir ekip çalışması ile kurulduğunu vurgulayan Yeşilyurt, “Maddi durum hiç bir zaman söz konusu olmadı. Öğretmelerin kuruma dahil edilmesi tamamen üst düzey eğitimci bir komisyon tarafından mülakatla yapıldı. Yatırımcılar hiç bir şekilde öğretmen ve personel alımına müdahil olmadı.

Okul onlarca yıl sonraki doğacak ihtiyaçlar ve teknolojik ihtiyaçlar düşünülerek inşa edildi. Bahçedeki ağaçların dikimi sırasında yıllar içinde ne kadar büyüyeceği hesap edilerek dikimi yapıldı.

Yaşamış olduğumuz Erdemli’de böyle güzel ve donanımlı bir Eğitim yuvasını halkımızın hizmetine sunmaktan büyük onur duyuyoruz’’ diye belirtti.

Kaymakam Avni Kula’da Erdemli’de eğitim kalitesinin her geçen gün arttığına dikkat çekerek, Bu kaliteye taşıyan değerli Erdemli halkına çok teşekkür ettiğini dile getiren Kula, ‘’Eğitime yapılan hizmet geleceğe yapılan yatırımdır. Ben bu güzel ve donanımlı okulu yaparak çocuklarımızın Eğitimine sunan Yeşilyurt ailesine ve ekibine çok teşekkür eder, hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da, “Debi Akademi Erdemli’mize hayırlı olsun. Debi Akademi Yönetim Kuruluna teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Okul gezisinin ardından okul yönetimi, öğretmenler ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Eğitim Koordinatörü Burak Burakgazi Debi Akademi’nin, “Toplam 414 öğrenci kapasitesi bulunuyor, 32 bağımsız bölümden oluşuyor.  Debi Akademi’de 2 anasınıfı dersliği, 8 ilkokul dersliği ve 8 tane de ortaokul dersliği bulunuyor.

Debi akademinin kapalı spor salonu, oyun ve spor bahçesi, bilişim teknolojileri ve fen laboratuvarları ve kütüphanenin yanı sıra ahşap, origami-kirigami, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, tasarım, drama, müzik – görsel sanatlar atölyeleri ile öğrencilerin tüketen değil nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.