GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2018 13:37   Güncelleme : 13-09-2018 13:58

Erdemli Sahilinde Gezerken ‘’Göktaşı’’ Buldu

12 yaşındaki ortaokul öğrencisi Fatma Rana Çakır, Kocahasanlı sahilinde gezerken 7 cm uzunluğunda ve 320 gram ağırlığında bulduğu taşın göktaşı olduğunu iddia etti.

Erdemli Sahilinde Gezerken ‘’Göktaşı’’ Buldu

Kocahasanlı Mahallesinde oturan Fatma Rana Çakır, önceki gün sahilde gezerken gözüne  değişik bir taş çarptığını söyleyerek bu taşın göktaşı olabileceğini belirtti.

1 gramı yaklaşık 60 dolardan satılan Göktaşın incelenmesi için yetkililerden yardım beklediğini belirten Fatma Rana Çakır şunları söyledi:

‘’Önceki gün sahilde gezerken birden gözüme değişik bir taş takıldı. Normal taşlardan ağır ve şeklide değişikti. Taşı internetten araştırdım ve göktaşı olabileceğini düşündüm. Geceleri parlayan bu değişik taşın göktaşı olabileceğini düşünüyorum. Yetkililerden bu taşın araştırılıp incelenmesini istiyoruz’’ dedi.

Fatma Rana Çakır’ın annesi Ebru Çakır (38) ise; kızının değişik şekillerdeki taşlara meraklı bir yapıya sahip olduğunu belirterek, ‘’Sahilde gezerken değişik bir taş bulduğunu söyledi. Taşı eve getirdi ve bize gösterdi. Daha önceleri de birçok kez böyle taş toplayıp eve getirip koleksiyon yapmaya çalıştığı için yine taş toplayıp getirdi diye düşündüm. Ancak bu sefer ki getirdiği taş  normal taşlardan ağır ve görüntüsü farklıydı. Daha sonra bu taşın göktaşı olabileceğini arkadaşlarımız bize söyledi. Yetkililerden bu taşın araştırılıp bize göktaşı olup olmadığını söylemelerini istiyoruz. İnşallah göktaşı olur da satıp maddi olarak rahatlarız’’ diye belirtti.