GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2018 19:34   Güncelleme : 12-09-2018 19:34

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin Veda Etti

Erdemli Milli Eğitim Müdürü iken, Tarsus milli eğitim müdürlüğü görevine atanan Mehmet Metin eğitim camiasına veda etti. Metin’e, öğretmenevinde Eğitim Birsen üyeleri ve okul müdürlerinin katıldığı veda yemeği verildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin Veda Etti

Veda yemeğinde konuşan Mehmet Metin, 7 yıl önce Erdemli ’de İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak başlayan görevime Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak veda ediyorum diyerek şöyle konuştu:

‘’Bulunduğum görevin gerektirdiği vazifeleri hakkıyla yerine getirmiş olmanın huzur ve mutluluğu ile birlikte çalıştığım siz değerleri meslektaşlarımdan ayrılmanın hüznünü bir arada yaşıyorum.

Bu güzel ilçede çalıştığım süre boyunca samimiyet ve hassasiyet duygularıyla görev yaptım ve “En büyük takdir, güvenilmek; en büyük başarı, bu güvene layık olmaktır.” ilkesini çalışma hayatım boyunca egemen kılma çabası içinde oldum. Bu ilke doğrultusunda özellikle belirtmek isterim ki; burada sadece öğretim faaliyetleri değil, yüksek ahlaki değerlere dayalı sayısız eğitim faaliyetleri ile geleceğimizin mirasçısı olan çocuklarımızın hayatlarına dokunan tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarımın bu özverili tavır ve çalışmaları da her türlü övgünün üzerindedir.’’

Erdemlilere ve eğitimcilere veda eden Mehmet Metin sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Birlikte çalıştığımız süre boyunca “öğretmen –veli -öğrenci” dayanışmasının en güzel örneklerini sergileyerek desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve çalışmalarımızda bizlere güç veren mahalle muhtarları, Okul Aile Birlikleri Başkanları ve tüm paydaşlarımız ile her zaman özen ve özveriyle çalışan okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.

Görev yaptığım süre boyunca sağlanan başarılar; işbirlikçi tavırları ile bize inanan ve destek olan tüm paydaşlara teşekkür ederim. Başta olmak üzere; ciddiyet, samimiyet ve fırsat eşitliği bilinci içerisinde fedakârca çalışan, mesleklerinin her kademesinde ve faaliyetlerinin her aşamasında iyi bir eğitimin en temel hak olduğu gerçeğini benimsemiş okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmen arkadaşlarım sayesinde elde edilmiştir; hepsine tek tek şükranlarımı sunuyorum.’’

Veda konuşmasında Erdemli halkına da seslenen Metin sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Çocuklarınızı kutsal emanet sayarak sizlerden teslim alan okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşlarımın ve büyük fedakârlık ve özen ile görev yapan kıymetli öğretmen arkadaşlarımın. Siz ilçe halkının güveni ve işbirliği sayesinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevlerini, büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getireceğinden, hak ettikleri o sonsuz sevgi, saygı ve güvene lâyık olmaya devam edeceğinden hiçbir şüphem yoktur. “Eğitim ailede başlar, okulda şekillenir” bilinciyle bizimle işbirliği içinde olup çalışmalarımıza katılarak bize destek veren tüm velilerimize, maddi ve manevi katkılarda bulunan tüm eğitim hayırseverlerine, Erdemli ’de eğitim-öğretim faaliyetlerinin daima daha ileriye gitmesi için emek harcayan tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.

Gururla icra ettiğim Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden ayrılırken; Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne mensup tüm mesai arkadaşlarıma başarılar diliyor, kıymetli aile fertlerinizle birlikte huzur ve esenlik dolu bir ömür geçirmeniz temennisiyle hepinizi en içten duygularla selamlıyorum.’’ Vurgusunda bulundu.

Memur Sen Erdemli Temsilcisi Hasan Sungur da yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’e teşekkür etti. Mehmet Metin müdürümün aniden Tarsus ilçesine atanması bizleri hem üzdü hem de sevindirdi çünkü 32 vilayetten büyük ilçeye Milli Eğitim Müdürü olmanın ağırlığını taşıdığını vurgulayan Sungur, yeni görev yerinde başarılar dileğinde bulundu.