GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2018 16:58   Güncelleme : 11-09-2018 17:20

Çiftepınar Sokaklarına Parke Döşendi

Belediye ekiplerinin daha önce köy statüsünde olan Çiftepınar Mahallesi’nde parke yol çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren Erdemli Belediye Başkanı Tollu, Çiftepınarı hak ettiği noktaya çıkarma gayesinde adım adım hedefe ulaştıklarını söyledi

Çiftepınar Sokaklarına Parke Döşendi

Tüm hizmetlerde öz sermaye kullanmaya son derece önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye olarak hizmette sınır tanımadıklarını ancak tasarruftan da taviz vermediklerini dile getirdi. En uzak yerleşim bölgeleri dâhil tüm mahallelere parke döşemeyi sürdürdüklerini ifade eden Başkan Tollu, bu kapsamda belediye ekiplerinin Çiftepınar Mahallesi’nin tüm sokaklarında parke çalışmasına devam ettiğini belirtti. Yakın zamanda çalışmaların tamamlanmasıyla Çiftepınar’ın güzel bir görünüme sahip olacağını beyan eden ve vatandaşların yapılan hizmetlere sahip çıkması gerektiğine dikkat çeken Başkan Tollu, “İhtiyar, genç, çoluk, çocuk demeden el ele vererek ve azimle çalışarak Allah’ın izniyle mahallelerimizi de zirvelere taşıyacağız. Bize hizmet etmek, sizlere de bu hizmetlere sahip çıkmak düşer ” dedi.

ERDEMLİ, TARİHİN EN BÜYÜK PARKE YOL ATAĞINA ŞAHİTLİK EDİYOR

Belediye olarak parke yol çalışmalarına çok büyük önem verdiklerini ve bu konuda çok iddialı hizmetlere imza attıklarını söyleyen Başkan Tollu, ‘merkez ve kırsalda sürdürülen hizmetler ilçenin ufkunu açıyor’ diyerek, Erdemli tarihinin en büyük parke yol atağının kendi hizmet dönemlerinde yapıldığını ifade etti. Erdemli’nin birçok yerini uzak yakın demeden parke yol ve kaldırımlarla süslediklerinin altını çizen Tollu, parke yolun daha çağdaş ve sağlam olduğunun altını çizdi.

KÖYLER, TARİHLERİNDE GÖRMEDİĞİ HİZMETLERİ ALIYOR

‘Mahalleye dönüşen köylerle birlikte mahallelerimiz yapılan yol ve kaldırım çalışmalarıyla çağdaş bir görünüme kavuşuyor’ diyen Tollu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Göreve başladığımızdan bu yana, üretimini ve döşeme işini kendi bünyemizde yaptığımız ve daha az maliyet sağladığımız parke yol işinde çok iddialı bir konumda bulunuyoruz. Yetişemediğimiz noktalarda hizmet satın alımı da yapıyoruz. Yapılan parke çalışmaları neticesinde Erdemli yolları ve kaldırımlarıyla çağdaş bir şehir görünümüne kavuşmaktadır. Yaptıklarımızla yetinmiyoruz her geçen zamanda üzerine koyarak bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda önceliğimiz bugüne kadar parke yol ve kaldırımla tanışmayan köy ve beldelerimizdir. Buralara tarihlerinin en büyük hizmetlerini götürüyoruz. Allah’ın izniyle daha da iyisini yapıp, insanlarımızı mutlu edeceğiz.”

30 AYRI NOKTADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yapılan açıklamada belediye ekiplerinin 30 ayrı noktada başlattığı hizmet atağıyla birlikte Erdemli’nin birçok mahallesinde, kırsal alanlarda yol ve parke çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürdüğü belirtilirken, birçok mahallenin ilk defa parke yol ile tanıştığının da altı çizildi.

MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN

Aldıkları hizmetlerin kendilerini son derece memnun ettiğini kaydeden mahalle sakinlerinden,

Mustafa Avcı

Yollarımız çok güzel oluyor teşekkür ediyoruz yapandan yaptırandan Allah razı olsun hizmetlerin devamını diliyoruz.

Mehmet Ildız

Başkanımızın köyümüzde yapmış olduğu çalışmalarından dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız seçim zamanı verdiği sözlerin hepsini yerine getirmeye çalışıyor, seçim zamanı demişti ki her köyü nakış nakış işleyeceğim demişti, ağacın özünden belli olur sağlamlığı insanında sözünden belli olur sağlamlığı, başkanımızdan Allah razı olsun verdiği sözün hepsini teker teker yerine getiriyor.