Komşu’dan Eğitime Büyük Destek
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Komşu’dan Eğitime Büyük Destek

Komşu Mağazalarından Başarılı Öğrencilere 9 Ay Boyunca Aylık Bin Liralık Eğitim Bursu

Komşu’dan Eğitime Büyük Destek
Bu içerik 2132 kez okundu.
Advert

Komşu Mağazaları yeni eğitim öğretim yılında başarılı ancak maddi durumu daha iyi bir eğitim için yeterli olmayan ortaokul ve lise öğrencilerine başarı durumuna göre aylık bin liraya varan burs imkanı sunuyor.

Bir Erdemli markası olarak kurulduğu 2004 yılından bu yana başarılı ve maddi durumu zayıf öğrencilere burs veren Komşu Mağazaları bu yıl burs miktarını en yüksek seviyeye çıkardı.  

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Komşu Mağazaları genel koordinatörü Nebi Arslan,  eğitim için tarihi bir adım attıklarını açıkladı. Nebi Arslan; Komşu Mağazaları olarak;  başarılı öğrencilerin başarısını artırabilmeleri için maddi engeli ortadan kaldıracaklarını bu amaçla ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere tarihin en büyük bursunu vereceklerini açıkladı.

Komşu Mağazaları Genel Koordinatörü Nebi Arslan şu açıklamalarda bulundu: ‘’Komşu Mağazaları olarak eğitim konusunda çok ciddi çalışmalarımız var, grubumuzun en büyük yatırımını Gaye Okullarına yani eğitime yaptık.   

Gaye Okulları sadece bölgemizin medarı iftiharı olmakla kalmayıp yakında tüm Türkiye’de ses getireceğine inanıyoruz. Bununla da yetinmeyerek kendi bölgemiz, kendi toprağımız olan Erdemlide eğitim-öğretim gören başarılı öğrencilerimize bütün imkânlarımızı sonuna kadar zorlayarak büyük bir burs kampanyası başlattık.

Öğrencilerimize vereceğimiz bursun miktarı ve yararlanacak öğrenci sayısı açısından, gerçekten çok büyük bir olay.  Bölgemizdeki başarılı öğrencilere 9 ay boyunca, aylık bin liraya varan eğitim bursu vereceğiz. Burada amacımız, başarılı olan çocuklarımızın başarı seviyesini daha yukarılara taşıma.  Bugünden itibaren Erdemlide başarılı olan öğrencilerin bu başarılarını daha yukarı taşıyabilmeleri için önlerindeki iki büyük engeli ortadan kaldırıyoruz. Bu engelden bir tanesi nitelikli ve kaliteli bir okul, ikincisi de böyle bir okulda okumak için gerekli maddi imkân.

Biz, Komşu Mağazaları olarak, bu iki sorunu da çözdük. “ Ben başarılıyım, ancak daha iyi imkânlar sunulsa daha çok başarılı olacağım” diyen çocuklarımıza tarihi bir fırsat sunuyoruz.  Komşu Mağazaları olarak onlarca öğrencimize 9 ay boyunca maddi destek sunacağız.  Vereceğimiz bu bursun şartı ortaokulda başarı ortalamasının 90 ve üzeri olması,  lise de ise TEOG ya da LGS de yüzde 25 Türkiye yüzdeliğinin içinde olması gerekiyor. Ayrıca bu şartları sağlaması durumunda burs başvurusunda bulunan öğrencilerimizin sosyal donanımı ve kişisel aktifliğini de araştırıyoruz. Öğrencimizin bizden kazanacağı bursu biz GAYE okullarına aktaracağız ve bu öğrencilerimiz Türkiye’nin en nitelikli okulları arasında yer alan Gaye Okullarında eğitim görecekler. İnşallah çok kısa zamanda Erdemlimizde alanında öncü olan nesiller yetişmiş olacak. Biz bu bölgenin markasıyız. Bütün kazanımımız bu bölgeye ve bu bölgenin çocuklarına yatırıyoruz. “

Komşu Mağazaları Genel Koordinatörü Nebi Arslan, bu fırsattan yararlanmak isteyen herkesi Gaye Okullarında açılan Komşu Mağazaları burs standına beklediklerini kaydetti ve Erdemli halkından başarılı öğrencileri buraya getirmelerini ya da gelmelerine öncülük etmelerini istedi.

Nebi Arslan, ‘’Eğitim hepimizin ortak paydası, halkımızı bu ortak payda da buluşmaya davet ediyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

 

erdemli ajans komşu gaye erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır"
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim