SPOR
Giriş Tarihi : 09-09-2018 19:14   Güncelleme : 09-09-2018 19:14

Şampiyonluk Kupası Esenpınar’ın

Erdemli Kaymakamlığı tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen mahalleler arası 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen futbol turnuvası sona ererken Kayacı Lütfi Elvan Spor Tesisinin açılışı yapıldı. Finalde Ayaşspor’u 2-1’lik skorla yenen Esenpınar Şampiyon olurken, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya söz verilmeyişi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Şampiyonluk Kupası Esenpınar’ın

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kayacı Mahallesi'ne yaptırılan Lütfi Elvan Spor Tesisinde yapılan final karşılaşmasında şampiyon Esenpınar takımı oldu. Esenpınar rakibi Ayaş sporu 2-1 yenerek kupanın sahibi olurken ikinciliği Ayaş, üçüncülüğü ise Pınarbaşı spor elde etti.

Lütfi Elvan adının verildiği spor tesisinin açılışını Ekonomiden sorumlu Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin milletvekili Lütfi Elvan yaptı.

Açılış törenine AK Parti Milletvekilleri Hacı Özkan, Cumhur Ali Taşkın, MHP Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, CHP İlçe Başkanı Ali Yardımcı, DP İlçe Başkanı Veli Gürgah, SP İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende ilk konuşmayı Erdemli Kaymakamı Avni Kula yaparak emeği geçenlere teşekkür ederek tüm takımları kutladığını belirtti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’da yaptığı konuşmada sporun önemine değinerek katılan takımlara teşekkür etti. Vali Su tesisin adını AK parti Genel Başkan Yardımıcısı Lütfi Elvan’ın gıyabında haberi olmadan Lütfi Elvan Spor Tesisi olarak verdiklerini belirterek, “Kayacı’ya Erdemli’ye, Mersin’e ve ülkemize hayırlı olsun” dedi

Kayacı Spor tesisinin açılışında konuşan Lütfi Elvan, spor tesislerinin gençlerin geleceği ve alanlarında Türkiye'yi temsil etme şansı bulabilmeleri açısından önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.

Gençlerin geleceği için yatırımlara devam edeceklerini aktaran Elvan, ülke sevdalısı olduklarını, millet için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Elvan, Türkiye'nin çok büyük badireler atlattığına işaret ederek, "Olmadık yöntemlerle üstümüze geldiler. Bu milleti, ülkemizi ve hükumetimizi yıkmak için denemedikleri yol kalmadı. Hepsini bu aziz milletimizin dik duruşuyla atlattık." dedi.

Türkiye'nin ekonomisine yönelik saldırılar düzenlendiğini belirten Elvan, şöyle devam etti:

"Birtakım manipülasyonlarla bu milleti diz çöktürebileceklerini düşünenler avuçlarını yalayacaklar. Cumhurbaşkanımızın kararlılığı, hükumetimizin dirayeti ve milletimizin gücüyle bu oyunların da üstesinde gelmeyi başaracağız. Türkiye'nin ucuz tehditlerle yıldırılamayacağını bütün dünya gördü, bundan sonra da görmeye devam edecek. Söz konusu vatan olduğunda bu milletin nasıl kenetlendiğini cümle alem görmüştür. Bizler milletiyle, devletiyle, hükumetiyle top yekûn olarak dimdik ayaktayız. Kimsenin gücü bize diz çöktürmeye yetmeyecektir. Artık gel denildiğinde gelen, git denildiğinde giden bir Türkiye yok. Türkiye'nin kendi doğruları var. Milletimiz ne diyorsa biz onu yaptık. Bundan sonra da onu yapmaya devam edeceğiz. Birilerinin gücü, şuyu, huyu varmış... Hiç önemli değil. Bu aziz millet tarih boyunca hiçbir güç karşısında eğilmedi, bundan sonra da asla eğilmeyecektir." 


Elvan, İstiklal Marşı'nın ilk kıtasını hatırlatarak, "Yörüklerin bacası tüttüğü müddetçe, bu aziz millette bu inanç, kudret ve iman olduğu sürece hiçbir zaman ezanımız susmayacak, bayrağımız inmeyecektir." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Elvan ve protokol üyeleri kurdele keserek tesisin açılışını yaptı.

Elvan daha sonra, 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvasının açılışı yapılan tesiste oynanan final müsabakasının başlama vuruşunu protokol üyeleri ile birlikte yaptı.

Açılışın ardından yapılan final karşılaşmasında Esenpınar ve Ayaşspor mücadele ettiler.

Kıyasıya bir mücadelenin geçtiği maçta Maçın ilk yarısında bir atarak ikinci yarıya önde başlayan Esepınar ikinci yarının hemen başlarında attığı ikinci golle rahatladı. İkinci golün ardından art arda ataklarla gol arayan Ayaşspor ikinci yarının ortalarında attığı golün ardından iyice umutlanırken maçta bundan sonra gol olmayınca Şampiyonluk kupasını kaldıran Esenpınar oldu.

Toplam 27 takımın katıldığı ve bir ayı aşkın bir süre devam eden 14. Mahallelerarası Futbol turnuvasında 100’ün üzerinde maç yapıldı. Bu heyecan dolu turnuvanın sonucunda Esenpınar şampiyon olurken ikinciliği Ayaşspor, üçüncülüğü Pınarbaşı, dördüncülüğü de Alibeyli kazandı. En centilmen takım Çiriş takımı olurken Turnuvanın başından itibaren canla başla çalışan Hüseyin Uçgun’a gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

15 Temmuz Şehitleri Anısına düzenlenen Erdemli 14. Mahallelerarası Futbol Turnuvası komite Başkanlığını İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Kılıç’ın yaptığı ve Komite Üyeleri Abdullah Kurt, Abidin Arslan, Mehmet Morgül, Ömer Tuncel, Kamil Boran, Fatih Dere ve Talha Ay güzel bir turnuva geçirerek kazasız belasız bitirmelerinden dolayı vatandaşların takdirini kazandı.