GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2018 21:13   Güncelleme : 31-08-2018 21:13

Burası Er Meydanı, Buraya Çıkmak Yürek İster

Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 35.si düzenlenen Karakucak güreşleri büyük ilgi gördü. Çayıra güreş için çıkan bu minikler ise etkinliklere damga vurdu.

Burası Er Meydanı, Buraya Çıkmak Yürek İster

Birisi en fazla 2 diğeri de 4 yaşında olan iki minik Hacıalanı Er Meydanına çıkarak birbirleriyle güreştiler. Büyükleri ne yaparsa ellerinden geldiğince yapmaya çalışan bu iki minik yavru güreş etkinliklerinin başından sonuna kadar çayırdan hiç çıkmadan güreştiler. Birbirlerini üzmeden, ağlamadan durdular kah güreştiler, kah güreşen büyüklerini seyrettiler.

Bu çocuklarımız ata sporumuz olan güreşi sevdirmeli ve ilgilerini çekmeliyiz. Ben bu yıl daha da umutlandım çünkü güreşen güreşçilerin tamamına yakını Erdemli sınırları içerisindendi.

Yörüklerin özellikle büyük ilgi gösterdiği güreşlere Sopalı aşireti, cırıklı aşireti ve bölge yaylalardan gelen güreşçilerin her kategoride ve yaşta katılarak ilgi göstermelerine çok sevindim. Bu yıl 35.si düzenlenen bu güzel etkinliğini tertip eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve ekibine teşekkür ediyor ve devamının getirilmesini temenni ediyoruz.