Hacıalanında Muhteşem 30 Ağustos Kutlaması
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Hacıalanında Muhteşem 30 Ağustos Kutlaması

Erdemli Belediyesi “Geleneksel 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları”nı Hacıalanı Yaylası’nda binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirdi. Etkinliğin gündüz bölümünde güreş müsabakaları gerçekleştirilirken akşam programında ünlü sanatçı Ankaralı Ayşe Dinçer sahne aldı. Yeni ve eski parçalarını seslendiren sanatçı meydanı dolduran kalabalığı adeta coşturdu.

Hacıalanında Muhteşem 30 Ağustos Kutlaması
Bu içerik 1876 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Erdemli Belediyesi, gelenekselleştirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında muhteşem bir organizasyona daha imza attı. Etkinliğin gündüz bölümünde ata sporu güreş müsabakaları gerçekleştirildi. Hayli çekişmeli geçen müsabakalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Müsabakalarda dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler verildi. 

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Muharip Gaziler Derneği üyesi gazilerle birlikte konuşma yapacağı alana gelirken, “Bu gün Millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.  Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan Gazilerimizle birlikte olmanın bir kez daha gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bize bıraktıkları bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için elbirliği ile çalışmalıyız. Biz bu gün bu cennet vatanda yaşıyorsak; bu Gazi’lerimiz ve şehitlerimiz sayesindedir’’ diye konuştu.

30 AĞUSTOS TÜRKÜN ZAFER BAYRAMIDIR

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, konuşmasının devamında, “30 Ağustos Türk’ün zafer bayramıdır. 30 Ağustos Türk’ün varlık sebebinin başlangıcıdır.30 Ağustosları daracık mekânlarda kutlama gayreti içerisinde olanlara inat biz sizlerle birlikte yüce Türk milletinin yüce evlatlarıyla birlikte, Torosların tepesinde on binlerle kutlayacağız. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu müddetçe, sizlerin birliği dirliği var olduğu sürece, inşallah bundan sonra bayramlarımızı on binlerle yüz binlerle kutlayacağız” dedi.

AĞUSTOS ZAFER AYI

Başkan Tollu, hem 30 Ağustos Zafer bayramını hem de Türk’lerin Anadolu’ya girişi olarak kabul edilen Malazgirt destanını bu ay içerisinde kutladıklarını dile getirdi. Türk milletinin şanlı tarihinde yer alan büyük destanlar sayesinde bu gün bu topraklarda özgürce yaşadıklarını kaydeden Başkan Tollu, “bizler atalarımıza layık olmalıyız. Onların yolunda ilerlemeliyiz. Bu çerçevede onlar gibi güçlü olmamız gerekir. Bunun için birlik ve beraberliğimizi sağlam zeminlere oturtmalı ve bunu iyi tesis etmeliyiz. Sizlerin 30 Ağustos Zafer bayramını gönülden kutluyor, vatan topraklarımız uğruna hayatlarını seve, seve feda eyleyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, tarih sayfalarına böylesine büyük zaferleri yazan atalarımızı minnetle yâd ediyorum” dedi.

Etkinliklerin akşam bölümünde bir konuşma yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi geliştirmek ve tanıtmak zorunda olduklarına dikkat çekti.

TOLLU’DAN 2019 MÜJDESİ!       

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programında yaşanan coşku eşliğinde 2019 projelerini müjdeleyen Belediye Başkan Mükerrem Tollu, yoğun tezahürat aldı. Toplam 9,5 yıl Erdemli Belediyesindeki çalışmalarından kısa özetler sunan Başkan Tollu, 2019 yılında Erdemli’yi buluşturacağı dev projelerinin ipuçlarını vererek, ‘’Alt yapıya ciddi çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Allah’ın izni ile 2019’dan sonra Erdemli’nin üst yapısında çok değişiklikler olacak. Bu manada önemli projelerimiz olacak. Erdemli’yi marka bir kent haline getireceğiz’’ dedi. Erdemli’nin tanıtımının yapılmadan Erdemli’yi geliştirmenin mümkün olmayacağını da kaydeden Başkan Tollu, “Biz bu yaylalarımızı tanıtıyoruz ki; Erdemli’de yaylalarımız gelişsin. Hacıalanı Yaylası’nın son 5 yılda kat ettiği mesafeyi sorsak, herkes bu ciddi mesafeyi fark edecektir. 30 Ağustos programlarını vesile kılarak düzenlediğimiz programlarla hem insanlarımızı bir arada tutuyoruz, hem de Erdemli’nin merkezini ve yaylalarını dünyaya tanıtma gayreti içinde oluyoruz” dedi.

HERKESİN GURUR DUYDUĞU BİR KENT…

İlçenin hızlı gelişimine de değinen Başkan Tollu, “Bu tanıtımın neticesindedir ki; Allah’a binlerce şükürler olsun, Mersin istatistiklerine göre; Erdemli Mersin’in en hızlı büyüyen ilçesi konumunda. İnşallah biz çalışma arkadaşlarımızla, belediye meclis üyelerimizle sizin gibi Erdemlimizin vefakâr, cefakâr, kadirşinas insanlarıyla el ele gönülgönüle vererek Erdemli’mizi daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için gayretimiz sürüyor. Erdemli’mizin eksiklerini bir bir tamamlayarak, herkesin gurur duyduğu, herkesin övündüğü, yaşamaktan haz duyduğu bir kent haline getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YALÇIN KAYA’DAN 30 AĞUSTOS VE MALAZGİRT ZAFERİ VURGUSU

Programda konuşan 21. Dönem MHP Milletvekillerinden Yalçın Kaya ise, “En zor şartlarda bile ecdadımızın yeniden ayağa kalkışının ve geleceğe sahip çıkışının sembolü olan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Zafer bayramı dolayısıyla düzenlenen programımızda gençlerimizin ata sporumuz güreşi yaşatmaları ve gelecek nesillere aktarmaları için verdiği gayretlerden dolayı hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN SERİN: 30 AĞUSTOS’UN COŞKUSUNU SAHİPLENMEK HEPİMİZİN VAZİFESİ

MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin’de kısa bir konuşma yaparak, 30 Ağustos’un büyük bir zafer olduğunu belirterek, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Serin, “30 Ağustos’un coşkusunu kutlamak, sahiplenmek, hepimizin vazifesidir” diye konuştu.

AYŞE DİNÇER COŞTU, COŞTURDU

Konuşmaların ardından ünlü sanatçı Ayşe Dinçer sahne aldı. Programda sahne alan ve sevilen şarkılarını seslendiren Ayşe Dinçer, sahnede birbirinden güzel eserlerini seslendirirken, halkın arasına karışarak söylediği şarkılarıyla ilgi topladı. Halkın severek takip ettiği Ankaralı Ayşe Dinçer, verdiği konserle hem Erdemlileri coşturdu hem de kendisi coştu. Tempolu şarkılarıyla sahne de coşan ve coşturan Dinçer, izleyiciden tam not aldı. Konserin ardından ünlü sanatçıya Türk Bayrağı ve plaket takdim eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Böylesine anlamlı bir günde Erdemlimizi şereflendirdiniz çok teşekkür ediyorum. Erdemli insanı gördüğünüz gibi 30 Ağustos’a kenetlenmiş durumda. Bizde bu anlamlı güne yakışanı yapmaya gayret edeceğiz. Erdemlili insanlarımızın tamamı vatan sevgisi, bayrak sevgisiyle dolu insanlar. Bu tür hasletlerimiz Erdemli’de üst seviyede. Bu hasletlerimizi daha da taçlandırmak adına sizin gibi ülkemize mal olmuş değerli sanatçılarımızla insanlarımızı bir araya getiriyoruz. Hoş geldiniz, iyi ki geldiniz” dedi.

“İyi ki bizde buradayız” diyen sanatçı Ayşe Dinçer, kendisine hediye edilen Türk bayrağını alarak, “En güzeli, daha güzel ne olabilir ki” dedi. “Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz” diyen Ayşe Dinçer, sahnede en sevilen eski ve yeni parçalarıyla meydanı dolduran kalabalığı adeta coşturdu.

 

erdemli ajans erdemli belediyesi hacıalanı 30 ağustos zafer bayramı erdemli ayşe dinçer
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır"
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim
Kur’an Bülbüllerinden Çanakkale Şehitlerine Hatim