Erdemli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Erdemli’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Erdemli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
Bu içerik 1368 kez okundu.
Advert

İlk tören Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına ilçe Kaymakamı Avni Kula ile ilçe belediye başkan yardımcısı Niyazi Yıldız’ın çelenkleri koyması ile başladı.

Törene ilçe ilçe kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuşali Karakoca, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, AK Parti ilçe başkan yardımcısı Harun Kılıç, MHP ilçe Başkanı Fatih Serin. CHP ilçe başkanı Ali Yıldırım, daire amirleri, gaziler siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Murat Güzeltaş yaptı.

Güzeltaş konuşmasında 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıldönümünü gururla kutladıklarını söyledi.

30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal'in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuştuğunu belirten Güzeltaş şöyle konuştu:

‘’Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 'da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. "Ya istiklal Ya Ölüm" parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk'ün bağrına dayanan hançerin Ulus'ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.

Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve vatandaşlarımızı' saygı ve rahmetle anıyoruz.’’

Okunan şiirlerin ardından ikinci kutlama kaymakamlık makamında devam etti. Kaymakam Kula konukları tek tek karşılayarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

erdemli ajans 30 ağustos zafer bayramı erdemli erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Gücüş’e Yeni Yaşam Alanları
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu’ya Sevgi Seli
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi
Ayaş Cumhur İttifakı Dedi