Belediye Etüd Merkezinden Büyük Başarı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Belediye Etüd Merkezinden Büyük Başarı

Erdemli Belediyesi tarafından iki ayrı bölüm halinde faaliyete geçirilen ve hem üniversiteye hazırlık hem de liselere giriş sınavlarına hazırlık eğitimi veren etüd merkezleri, ilk yıl olmasına rağmen liselere giriş sınavlarında nitelikli okullara en fazla öğrenci gönderen kurum olduğu bildirildi.

Belediye Etüd Merkezinden Büyük Başarı
Bu içerik 759 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesinin Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında açtığı üniversite ve lise hazırlık kurslarında eğitim gören öğrenciler, üstün başarılara imza atıyor.

Etüd merkezinde eğitim gören ve lise giriş sınavına katılanlardan 150 öğrenci  Türkiye genelinde % 10 luk dilime girerek büyük bir başarı elde ederken, bu öğrencilerden 102 tanesi nitelikli okullara, diğer öğrenciler ise yerel yerleştirme ile Mersin’deki çeşitli Anadolu Liselerine yerleştiler.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Etüd merkezinde elde edilen başarının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu, öğrenciler içinse hayati önem taşıdığını belirterek, bu başarının devamı  ve daha da yükselmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi.

Eğitim sezonu boyunca haftalık 12-14 saat aralığında konu anlatım ve soru çözüm derslerinin verildiğini, belirli aralıklarla da konu ve çözüm tekrarı yapıldığını açıklayan Başkan Tollu, “Öğrencilerimizin  konu eksikleri ve genel durum tespiti için 40 civarında Türkiye geneli deneme sınavı yapılmıştır. Bu sınavların sonucuna göre teşvik için ara dönemde başarılı öğrencilerimize tablet, bilgisayar, laptop gibi ödüller verdik. Öğrencilerimizin kursa gelemediği zamanlarda kayba uğramamaları ve  evde tekrar yapabilmeleri için interaktif eğitim kartları hediye edilmiştir.

Ayrıca sınıf rehber öğretmenleri eşliğinde öğrencilerimizin birebir ders ve soru çözüm takipleri yapılmıştır. Daha önemlisi ise öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak ve sınav kaygılarını azaltmak için uzman eğitimciler ve psikologlar eşliğinde  seminerler verilmiş, sinema, tiyatro gibi sosyal etkinlikler düzenlenmiştir.” şeklinde konuştu.

erdemli ajans erdemli belediyesi etüd merkezi erdemli mükerrem tollu erdemli eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
kartal escort